خردسالکودککودک و نوجوان

آسیب های ناشی از استفاده از روروئک برای کودکان

استفاده از روروئک برای کودکان آسیب های زیادی به رشد جسمانی و روانی آن ها می زند. در صورتی که پدر و مادر ها فکر می کنند با این وسیله می توانند به رشد حرکتی کودکان کمک می کنند ولی حقیقت این است که استفاده از آن بیشتر مضر است تا اینکه مفید واقع شود. زیرا استفاده از آن مضرات زیادی از جمله آسیب به ساق پا کودک و بسیاری موارد دیگر را به دنبال دارد که در این مقاله از پازل زندگی به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

آیا استفاده از روروئک برای کودکان به زود راه افتادن آن ها کمک می کند؟

در پاسخ به سوال مذکور باید بگوییم که استفاده از روروئک برای کودکان نه تنها به زود راه افتادن آن ها کمک نمی کند بلکه مانع از پیشرفت حرکت به موقع آن ها نیز می شود و هر چه بیشتر از این وسیله استفاده کنند در راه رفتن و حرکت به موقع آن ها تاخیر بیشتری رخ می دهد.

به چه علتی استفاده از روروئک راه رفتن کودکان را به تاخیر می اندازد؟

همه انسان نیاز به تعادل برای راه رفتن دارند و لازم است که در آن ها حرکات اعضای حرکتی هماهنگ باشد. باید گفت در کودکانی که از رورئک استفاده می کنند این تعادل کم می شود یا دیرتر به آن می رسند زیرا استفاده از رروئک برای کودکان باعث می شود که وقت کودک در روروئک صرف شده و بر روی زمین قرار نگیرند چرا که راه رفتن کودک در روی زمین با استفاده از روروئک، باعث می شود که تمرینات و حرکات مهم در رسیدن به تعادل به تاخیر بیفتند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  چطور حس استقلال طلبی نوجوان را کنترل کنیم؟

خطرات استفاده از روروئک برای کودکان

روروئک خیلی سریع تر از حالت عادی کودک حرکی می کند که ممکن است خطراتی مانند سر خوردن به دنبال داشته باشد. علاوه براین وقتی کودک در درون روروئک قرار می گیرد در ارتفاع بالاتری از زمین است که به راحتی می تواند به بسیاری از وسایلی که در ارتفاع نسبتا پاین از سطح زمین قرار دارند دست یابد. حال در زیر آن ها را برای شما بر می شماریم.

  • دسترسی به کمد که ممکن است ابزار خطرناکی مثل لوازم تمیز کاری در آن باشند و یا دسترسی به پریز ها و سیم های برقی که احتمال برق گرفتگی را برای کودک ایجاد می کند و ما در یکی از مطالب گذشته به عنوان لوازم ایمنی کودک در خانه راه حفاظت کودک در رابطه با پریز ها را برای شما ذکر کردیم.
  • افتادن از پله ها یا راه پله ها و یا به چیز نوک تیزی برخورد کردن در هنگام حرکت با روروئک نیز یکی از خطرات احتمالی در استفاده از روروئک برای کودک است.
  • – توانایی رسیدن به چیز هایی که در روی میز آشپز خانه گذاشته شده اند و دست زدن کودک به آن مانند دست زدن به نوشیدنی داغی که در روی میز است.
  • واژگونی رورئک در هنگام حرکت و احتمال خطر افتادن کودک بر روی زمین و آسب به سر، دست، پا و دیگر اعضای بدن کودک نیز از خطرات احتمالی است.

دستورات ایمنی در استفاده از روروئک برای کودک

  • از ایمنی بودن و استاندارد داشتن روروئک اطمینان داشته باشید.
  • در ناحیه بی خطر برای استفاده از روروئک کودک را قرار دهید.
  • از روروئک قفل دار و ترمزدار استفاده شود تا تنها در زمانی از آن استفاده شود که خود ترجیح می دهید و به دور از دید شما کودک بر آن سوار نشود و با استفاده از تزمز آن را کنترل کنید.
  • برای استفاده از روروئک برای کودک خود محدودیت زمانی قرار در نظر بگیرید و سعی کنید بیشتر از ۱۵ دقیقه کودک را در روروئک نگذارید.
این راه هم بخوانید بدنیست:  نشانه های کودک بیش فعال چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا