ازدواجانتخاب همسرخانوادهطلاق

مزایای ازدواج با زن مطلقه بیشتر است یا مشکلات آن؟

ازدواج با زن مطلقه در سالهای اخیر که آمار طلاق بالا رفته نسبت به قبل افزایش یافته است و این امر موجب شده بررسی مشکلات پیرامون آن، قبل یا بعد از ازدواج اهمیت بیشتری پیدا کند. البته این دیدگاه که ازدواج با زن مطلقه می تواند مشکلات بیشتری در زندگی زناشویی ایجاد ‌کند کاملا اشتباه است. بررسی ها و تحقیقات مختلف نشان داده اند که مزایای ازدواج با زن مطلقه در صورتی که با حمایت خانواده ها و پس از یک تحقیق منطقی انجام گیرد، بسیار بیشتر از مشکلات آن است.

ازدواج با زن مطلقه چه مزایایی دارد؟

مشاورین خانواده معتقدند در صورتی که ازدواج با زن مطلقه یا مرد مطلقه بر اساس تحقیقات درستی انجام گیرد می تواند پایداری بیشتری در ازدواج ایجاد کند. بررسی و درک دلایل آن نیز چندان مشکل نیست! از یک طرف می توان گفت زنانی که یک بار تجربه جدایی داشته اند در تلاش اند که زندگی جدید خود را تا حد ممکن حفظ کنند و از طرف دیگر آنها از تجربیات گذشته خود درس گرفته‌اند و رفتارهای پخته تر و آگاهانه تری از خود نشان می‌دهند.

چرا این تصور در جامعه وجود دارد که ازدواج با زن مطلقه اشتباه است؟

این تصور ریشه در فرهنگ گذشته ما دارد چون در فرهنگ ما ایرانیان طلاق گرفتن زن و مرد امری غیر عادی بود و زمانی که یک زندگی زناشویی به طلاق می انجامید، تصور بر این بود که زن نتوانسته تأثیری را که باید روی شوهر خود داشته باشد و یا به اندازه کافی از خود گذشتگی نشان ‌دهد تا زندگی پایدار بماند. این مسئله به خصوص زمانی که پای یک یا چند فرزند در میان باشد حتی وخیم تر می شود.

در ادامه بخوانید:  بهترین فاصله سنی برای ازدواج چقدر است؟

اما در سال های اخیر کم کم زنان نیز حق و حقوق خود را دریافته اند و به این نتیجه رسیده اند که دلیلی ندارد تمام عمر، زندگی خود را پای مردانی بگذارند که دچار اختلالات شخصیتی غیرقابل درمان مثل اعتیاد، خشونت، شکاک بودن یا بی بند و باری هستند.

 به همین دلیل زنان نجیب بسیاری پس از چند سال زندگی و حتی با وجود داشتن چندین فرزند به جایی می رساند که تحمل زندگی برای آنها مشکل می‌شود.

بر این اساس نمی‌توان از آنها انتظار داشت که تمام زندگی خود را وقف کلنجار رفتن با مشکلات شوهر خود مثل بیماری های روانی، اعتیاد و بی بند و باری کنند. آنها نیز مانند سایر افراد جامعه حق دارند که یک زندگی زناشویی سالم و موفق داشته باشند.

چگونه میتوان مشکلات ازدواج با زن مطلقه را به حداقل رساند؟

  • درباره علت طلاق تحقیق کنید

زمانی که قصد ازدواج با یک زن مطلقه دارید حتما باید درباره دلیل اصلی طلاق او تحقیق کنید. یک طرفه به قاضی رفتن نمی‌تواند نتیجه قابل قبولی برای شروع یک زندگی مشترک و جدید باشد.

شما باید تمام ابهامات خود را در خصوص زندگی قبلی او برطرف کنید می توانید از دوستان نزدیک یا خانواده همسر قبلی او نیز تحقیقاتی انجام دهید. این حق شماست که حقیقت ماجرا را بدانید و مطمئن باشید آنچه که فقط از یک طرف ماجرا یعنی زن مطلقه می‌شنوید، کل واقعیت نیست. هر کسی دلایل طلاق را به گردن طرف مقابل می‌اندازد اما شما باید با تحقیقات کامل به نتیجه گیری درستی برسید.

در ادامه بخوانید:  چرا اهمیت باکرگی زنان در ازدواج در کشورهای آسیایی بیشتر است؟

البته حتی اگر به این نتیجه رسیدید که مقصر اصلی در جدایی قبلی، فردی بوده که شما قصد ازدواج با او را دارید، دلیلی ندارد که از ازدواج با زن مطلقه پشیمان شوید. شاید او در این مدت از اشتباهات قبلی اش درس گرفته و خود را اصلاح کرده باشد.

بنابراین بهتر است در این خصوص به طور شفاف با او صحبت کنید. اگر تصور کنید که رفتار و منش او برای شروع یک زندگی جدید تغییر کرده و قابل قبول است، در انتخاب خود تردید نکنید.

  • با مشاور خانواده صحبت کنید

پس از اینکه ابهامات شما در خصوص دلیل جدا شدن زن مطلقه برطرف شد، بهتر است همراه با فردی که قصد ازدواج با او را دارید، به یک مشاور مراجعه کنید. شما باید مطمئن شوید که همان مشکلات قبلی در زندگی زناشویی جدید شما وجود نخواهد داشت. در غیر این صورت، احتمال شکست در ازدواج بعدی نیز افزایش می یابد.

 مشاور خانواده به هردوی شما کمک میکند که شک و شبهات خود را نسبت به زندگی گذشته یکدیگر برطرف کنید و با دیدی واضح و روشن به آینده خود فکر کنید. بنابراین، بهتر است توصیه‌های مشابه را جدی بگیرید و آنها را به کار ببندید تا یک ازدواج موفق را حتی با زن مطلقه تجربه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا