ازدواجانتخاب همسرروابط زناشوییعقد و نامزدی

چرا اهمیت باکرگی زنان در ازدواج در کشورهای آسیایی بیشتر است؟

اهمیت باکرگی زنان در ازدواج بیشتر در کشورهای آسیایی با توجه به فرهنگ دیرینه ای که در میان خانواده ها درباره ازدواج دختران جا افتاده، جدی گرفته می شود. شاید تصور شود که اهمیت باکرگی در ازدواج ریشه در مسائل مذهبی دارد اما بسیاری از خانواده هایی که اعتقادات مذهبی باثباتی ندارند نیز به باکره بودن دختر هنگام ازدواج اهمیت بسیار زیادی می دهند.

باکرگی چیست؟

باکرگی دختر به این معنا است که هنوز پرده بکارت دختر سالم باقی مانده و نشان می دهد که پیش از ازدواج رابطه جنسی با شخص دیگری نداشته و دخول را تجربه نکرده است. خانواده ها اهمیت باکرگی زنان در ازدواج موفق را بسیار جدی می گیرند و معمولا معتقدند نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج، جزو ضرورت هایی است که تضمین می کند، آن دختر می تواند زندگی شایسته و موفقی داشته باشد.

آیا واقعاً باکرگی زنان در ازدواج را باید جدی گرفت؟

تصور عموم بر این است که اگر دختری، باکرگی خود را حفظ کرده بسیار پاکدامن است و هیچ گونه ارتباط نامشروعی با جنس مخالف قبل از ازدواج نداشته است. در صورتیکه این قضاوت های نادرست نمی‌تواند ملاک اصلی پاکدامنی دختر باشد.

بسیاری از دختران با روش‌های مختلفی ارتباط خود را با جنس مخالف حذف کرده اما در ازدواج به دروغ های بزرگ متوسل می شوند و فقط به این علت که پرده بکارت خود را سالم نگه داشته‌اند، ادعا می‌کنند که هیچ رابطه ای با جنس مخالف نداشته اند.

بنابراین، نمی‌توان بر اساس باکره بودن دختر قبل از ازدواج در خصوص پاکدامن بودن او قضاوت کرد. این مسئله نه تنها نمی‌تواند دلیل محکمی برای نداشتن رابطه جنسی دختر با جنس مخالف پیش از ازدواج باشد بلکه گاهی اوقات حتی او را مجبور می کند که زندگی زناشویی خود را با دروغ آغاز کند.

در ادامه بخوانید:  چطور در دوران عقد جدا شوم؟

چرا باکرگی زنان در ازدواج اهمیت دارد؟

اهمیت باکرگی زنان در ازدواج در اصل به فرهنگ خانواده ها برمی گردد. در ایران، موضوع سالم بودن پرده بکارت در زمان ازدواج برای زنان ارزشمند بوده و این مسئله که دختر هیچ گونه ارتباطی با جنس مخالف نداشته برای او یک مزیت به شمار می‌آمد. به همین علت، این فرهنگ از گذشته نسل به نسل منتقل شده و امروزه نیز سالم بودن پرده بکارت دختران را نشانه‌ای از پاکدامنی آن ها می دانند.

خانواده ها بر این باورند که دختران باکره خودشان را در برابر لذت جویی های جنسی حفظ کرده اند و آنقدر برای خود ارزش قائل بودند که تصمیم گرفتند رابطه جنسی را فقط بعد از ازدواج با همسرشان تجربه کنند. مردان نیز معتقدند همسرانی که باکرگی خود را تا قبل از ازدواج حفظ کرده اند، شایستگی بیشتری برای شروع زندگی مشترک با آنها دارند.

چرا حساسیت فقط نسبت به باکرگی زنان در ازدواج وجود دارد؟

اهمیت باکره گی زنان در ازدواج و حساسیت‌هایی که روی آن وجود دارد، از آنجا ناشی می شود که از گذشته داشتن رابطه جنسی مرد-محور بوده است. در حقیقت زنان حق نداشتند نیازهای جنسی خود را به راحتی بروز بدهند بلکه آنها فقط باید پاسخگوی نیاز همسران‌شان می بودند و ارضای نیازهای جنسی مردان در اولویت قرار داشته است.

این باور که لذت جویی جنسی در زنان، گناه و خبط بزرگی به شمار می رود، از گذشته در ذهن همه افراد جامعه ما جا افتاده، در حالی که چنین باوری درباره مردان وجود ندارد و آنها می توانند در صورت نیاز، رابطه جنسی و عاطفی خود را بروز داده و به هر طریق آن را رفع کنند.

در ادامه بخوانید:  اگر دوران عقد باردار شدیم چه کنیم؟

حساسیت روی باکرگی زنان در ازدواج چه مضراتی دارد؟

  • بی میلی جنسی پس از ازدواج

حساسیت روی باکرگی زنان در ازدواج موجب می شود بسیاری از دختران، امیال جنسی خود را برای سال های بسیار طولانی سرکوب کنند. این دختران کم کم تمایلات جنسی خود را از دست داده و پس از ازدواج با مشکلات زیادی در برقراری رابطه زناشویی روبرو می شوند.

  • اختلالات روحی پس از ازدواج

دختران از کودکی با این تفکر بزرگ می شوند که برقراری رابطه جنسی گناه بزرگی است. این باور تا بزرگسالی در ناخودآگاه آنها باقی می ماند و بسیاری از آنها حتی پس از ازدواج نیز هنگام برقراری رابطه دچار اختلالات روانی مثل اضطراب و استرس شدید می شوند.

  • ارضای میل جنسی به روش نادرست

اهمیت باکرگی زنان در ازدواج موجب می شود که دختران برای ارضای میل جنسی خود به روش های نادرستی روی بیاورند که هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی برای آنها مشکلات فراوانی را به وجود می آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا