ازدواجانتخاب همسرخواستگاری

اهمیت شغل در ازدواج را جدی بگیرید!

شغل در ازدواج از معیارهایی است که مشاورین خانواده معتقدند باید به عنوان یکی از اصلی ترین ملاک های ازدواج از همان ابتدای آشنایی در نظر گرفته شود. اهمیت شغل در ازدواج آنقدر زیاد است که عدم نارضایتی از آن می تواند به اختلافات بین زوجین دامن زده و حتی موجب شود کار آنها را به طلاق بیانجامد.

شغل زن و مرد در زندگی زناشویی آنها و زمانی که می‌توانند در طول روز با یکدیگر بگذرانند؛ موثر است. از طرف دیگر، میزان درآمد خانواده به شغل زن و شوهر بستگی دارد که این خود مهمترین عامل در تشکیل زندگی زناشویی موفق است.

به عنوان مثال ازدواج با مرد شغل آزاد ممکن است مزایایی از این قبیل که درآمد بیشتری به خانواده اختصاص داده می شود با خود به همراه داشته باشد اما از طرف دیگر زمان کار مشخصی برای مردانی که شغل آزاد دارند، وجود ندارد و ممکن است وقت کافی برای گذراندن با خانواده را نداشته باشند. هرچند درآمد مردان و زنانی که شغل کارمندی دارند، کمتر است با این وجود آنها می توانند مدت زمان بیشتری را در کنار یکدیگر بگذرانند و برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

اگر با شغل خواستگارتان مشکل دارید و نمی توانید به درستی تصمیم بگیرید که آیا شغل همسرتان در ازدواج شما تاثیر گذار خواهد بود یا خیر، نگران نباشید. در این مقاله پازل زندگی به بررسی اهمیت شغل در ازدواج می‌پردازیم و سعی می کنیم اکثر سوالات شما را درخصوص معیار شغل همسر در ازدواج پاسخ بدهیم.

به چه نکاتی به عنوان ملاک های اصلی شغل همسر در ازدواج باید باید توجه کنیم؟

  • میزان درآمد
این راه هم بخوانید بدنیست:  از ازدواج وحشت دارم؛ چکار کنم؟

میزان درآمد به خصوص برای مردان با توجه به شغل آنها در ازدواج از معیارهای اصلی یک زندگی موفق به شمار می آید. به هر حال برای پابرجا ماندن زندگی باید درآمد کافی در خانواده وجود داشته باشد. این درآمد می‌تواند با توجه به شغل زوجین بین دختر و پسر تقسیم شود. از مهمترین معیارهای شغل در ازدواج، در نظر گرفتن درآمد همسر است که البته تا حدود زیادی به میزان توقعات شما در زندگی نیز بستگی دارد.

اگر شما فرد جاه طلبی هستید که مبلغ زیادی را به طور ماهیانه صرف امور مختلفی می کنید و از همسر خود توقع دارید که این خرج و مخارج شما را تامین کند باید با فردی ازدواج کنید که شغل او توانایی پراخت هزینه‌های شما را داشته باشد. در غیر اینصورت، مطمئنا به مشکل بر خواهید خورد.

  • شرایط شغل همسر

هر شغلی شرایط خاص خود را می طلبد. بعضی از مشاغل دارای شیفت های کاری طولانی مدت هستند و یا ممکن است ماموریت های کاری مختلفی در انتظار همسر شما باشد. بنابراین، در نظر گرفتن ساعات کاری یا شرایط خاصی که در هر شغل وجود دارد و حتی ریسک هایی که ممکن است در آینده در شغل همسر پس از ازدواج وجود داشته باشد، معیارهایی هستند که جدی بودن اهمیت شغل همسر در ازدواج را نشان می‌دهند.

بیشترین مشکلات در شرایط شغلی خاصی بین زن و شوهر بعد از ازدواج پیش می آید که به برخی از آنها در ادامه اشاره می کنیم:

  • مشهور شدن

مشاغلی که موجب می شوند همسر شما در آینده مشهور شود می‌تواند روی روابط خانوادگی و زندگی مشترک شما تاثیر گذار باشد. شما باید روحیه خاصی برای این سبک زندگی داشته باشید. در غیر اینصورت نمی توانید خودتان را با چالش‌های به وجود آمده تطبیق بدهید.

  • پرخطر بودن
این راه هم بخوانید بدنیست:  ازدواج در سن کم چه عواقبی دارد؟

شغل های پرخطر از جمله مشاغلی هستند که استرس زیادی را در خانواده ایجاد می کنند. اگر شما تحمل استرس و اضطراب بیش از حد را ندارید، ازدواج با شخصی که دارای شغل پرخطری مثل پلیس یا آتش نشان باشد، در زندگی زناشویی مشکلات متعددی را برای شما به وجود خواهد آورد.

  • ساعت کاری نامنظم

یکی دیگر از ملاک هایی که می تواند بر شغل همسر در ازدواج موثر باشد، داشتن ساعت کاری نامنظم ذر برخی مشاغل است. به عنوان مثال، اگر شما با یک پزشک ازدواج کنید نمی‌توانید مطمئن باشید که در طول شبانه روز و حتی در مناسبت های بسیار خاص به موقع حاضر شود چون ممکن است در اثر پیش آمدن یک کار اورژانسی مجبور به حضور در بیمارستان شود. بنابراین، اگر از جمله اشخاصی هستید که نمی‌توانید عدم حضور همسرتان را در ساعتهای خاص یا مراسم خانوادگی تحمل کنید باید با افرادی ازدواج کنید که مشاغل آنها ساعت کاری منظمی دارد.

اهمیت شغل زن در ازدواج چقدر است؟

کار کردن زنان امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی متعددی که برای تشکیل زندگی و مدیریت خانواده وجود دارد، تقریباً به یک ضرورت تبدیل شده است. در عصر جدید، دیدگاه هایی که پیش از این این در خصوص اجازه ندادن به زنان برای فعالیت‌های اجتماعی وجود داشت، تقریباً از بین رفته است. زنان استقلال بیشتری پیدا کرده اند و توانسته اند روی پای خود بایستد تا دیگر در زمینه های مختلف مالی، اجتماعی، روحی و روانی به همسر خود وابسته نباشد.

با این حال فرهنگ ایرانی ما، اهمیت شغل زن در ازدواج را فقط در مستقل بودن شخصیت او می‌داند و معمولاً زنان وظیفه ای برای تامین مایحتاج زندگی در خانواده‌های ایرانی ندارند. البته به نظر می رسد برای بهبود وضعیت اقتصادی خانواده کار کردن زنان در جامعه می تواند تصمیم عاقلانه ای باشد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  بررسی بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی

در هر حال، زنان نباید فراموش کنند که اولویت آنها در زندگی مدیریت امور داخلی خانه است. بنابراین، درصورتی که شغلی را برمی‌گزینند باید بین وظایف خود در خانه و وظایفی که برای انجام شغل خود برعهده دارند، تعادل برقرار کنند.

اهمیت شغل زن در ازدواج زمانی مشکل ایجاد می کند که زنان شغل شان را به عنوان اولویت زندگی خود در نظر می گیرند. زنانی که بیش از زندگی زناشویی به پیشرفت در شغل و کار خود اهمیت میدهند با همسران خود دچار مشکل می‌شوند و اختلافات زیادی بین ها به وجود می آید.

این مسئله زمانی که در آمد زن بیشتر از مرد باشد به اختلافات بیشتر و جدی تری می انجامد. به همین علت تمام روانشناسان توصیه می کنند که معیار شغل در ازدواج از ابتدا جدی گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا