خانوادهروابط زناشویی

دلایل و راهکارهای سرد مزاجی در روابط زناشویی

امروزه در روابط زناشویی، بی میل جنسی یک اختلال در خصوص روابط جنسی محسوب می شود، و نیز یکی از دلایل اصلی و اساسی جدایی زوجین می باشد.  بنابراین زوجین می توانند از سوی منبع موثق کسب آگاهی کنند، تا به راحتی از مشکلات پیش روی  خودشان  در اسرع وقت پیشگیری نمایند. لذا در این مقاله سعی داریم، درباره دلایل اصلی بی میلی جنسی در روابط زناشویی با شما صحبت نماییم. لذا با پازل زندگی همراه شوید.

روابط زناشویی

برای بهبود روابط زناشویی چه کنیم؟

در راستای روابط زناشویی موفق، شما را  با چند راهکار علمی و چند شیوه سنتی آشنا می سازیم:

آرام و ریلکس باشید: در  جهت روابط زناشویی عاشقانه، به منظور افزایش عملکر بهتر خود، تمریناتی در رابطه با  تمرکز ذهنی و انجام مداوم تمرینات تنفسی برای تنظیم هورمون های مربوط برای میل جنسی تأثیرگذار خواهد بود. در نتیجه این درمان سبب پایین آمدن میزان هورمون های استرس ناشی از بی میلی جنسی خواهد شد.

ازآناتومی بدن خود و همسرتان اطلاع داشته باشید: اغلب اوقات زوجین نسبت به بدن خود و همسرشان اطلاعات کافی ندارند و نیز همچنین از تمایلات جنسی خود آگاهی لازم را ندارند. همواره تلاش کنید اندام جنسی خود را مشاهده کنید و بشناسید.

یک تمرین متداول را انجام دهید: داشتن روابط زناشویی مطلوب، نیازمند تغییر و دگرگونی در بدن و ذهن شما می باشد. بنابراین در بالا بردن میل جنسی کمک شایانی خواهد نمود. لذا ساعات مشخصی از روز را به انجام تمرینات ورزشی اختصاص دهید.

زمانی را برای معاشقه با همسرتان بپردازید: در روابط زناشویی، همواره به این نکته توجه نمایید که به طور کلی می بایست، بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه را صرف بوسیدن و لمس کردن همسرتان صرف نمایید. این کار سبب می شود، میل شما از لحاظ احساسی و فیزیکی افزایش یابد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  ازدواج موقت برای چه کسانی مناسب است؟

سرد مزاجی روابط زناشویی

پوزیشن های جنسی مختلف را امتحان کنید: در روابط زناشویی، تلاش کنید حالت ها و موقعیت هایی که برای شما لذت بخش نیست را تغییر دهید. لذا در این مورد خلاقیت و ابتکار به خرج دهید. در نتیجه رابطه جنسی را برای خود و همسرتان هیجان انگیز  و مهیج سازید.

وقت هایی را برای تنهایی با همسرتان برنامه ریزی کنید: در خصوص روابط زناشویی مطلوب و لذت بخش با همسرتان،  بایستی این موضوع به طرز خودجوش اتفاق بیفتد. بدین ترتیب صمیمیت و گرمی احساسی در زنان یکی از رموز موفقیت در این باره می باشد.

با همسرتان در مورد رابطه جنسی صحبت کنید: درباره هر مسئله ای که به رابطه جنسی شما با شریک جنسی تان مربوط می شود با وی حرف بزنید. لذا راجع مواردی که هنگام رابطه علاقمندید از سمت وی صورت پذیرد با او صحبت کنید. اگر در طول مدت  رابطه اتفاق خوشایندی رخ داد آن را با همسر خود در میان بگذارید و راجع به آن با یکدیگر گفتگو نمایید.

با پزشک و درمانگر مسائل جنسی مشاوره کنید: به منظور ارتقاء کیفیت روابط زناشویی خود و همسرتان، برای بررسی مسائل و دلایل مربوط به مشکلات جنسی خود با پزشک مشورت کنید. بنابراین مسائل و مشکلاتی  مربوط به قلبی و عروقی، اختلالات غدد درون ریز، بیماری های روحی مثل افسردگی و استرس نیز نقش تعیین کننده‌ای در حداقل رساندن غریزه جنسی ایفا می کنند که بایستی با روش های صحیح و اصولی درمان شوند.

خوراکی های محرک میل جنسی: به طور کل برای ایجاد روابط زناشویی لذت بخش و عاشقانه، مصرف برخی مواد غذایی می تواند میل جنسی شما را تا میزان زیادی افزایش دهد، از جمله: فلفل، غذاهای حاوی ویتامین D بالا به مانند ماهی قزل آلا، زنجبیل، سنجد، شکلات، عسل طبیعی در هنگام صبحانه، مخلوط خرما و گردو و دارچین، شیر نارگیل و آب انگور، چغندر، پیاز، هندوانه می تواند در روابط زناشویی مطلوب موثر واقع شود.

این راه هم بخوانید بدنیست:  برقراری رابطه زناشویی و نزدیکی در دوران پریود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا