تعهد و خیانتخانوادههمسرداری

راهکارهای زندگی با همسر شکاک

راهکارهای زندگی با همسر شکاک در شرایطی که شما در مراحل اولیه برقراری ارتباط خود هستید می تواند به شما کمک کند تا این مشکل را حل کنید. نحوه برخورد با همسر شکاک از دانستنی های بعد از ازدواج است که پازل زندگی قصد دارد به شما آموزش دهد.

از نشانه های همسر شکاک می‌توان به چک کردن گوشی موبایل، پیام ها یا تماس ها اشاره کرد. همسران شکاک معمولاً هنگامی که از شریک زندگی خود دور هستند؛ مدام با آنها تماس میگیرند و می خواهند بدانند که همسرانشان در حال انجام چه کاری هستند.

در برابر رفتار همسر شکاک شما باید:

  • شکاک بودن همسرتان را مثل یک بیماری بپذیرید

شما باید بپذیرید که رفتار همسر شکاک به طور ناخودآگاه بروز پیدا می کند و شما کار اشتباهی نکرده اید. شکاک بودن همسر شما می‌تواند دلایلی در گذشته و کودکی او داشته باشد که چون نمی تواند یا نمی توانسته با آنها مقابله کند؛ علائم اینچنینی را از خود بروز می دهد. بنابراین شما باید افکار منفی را کنار بگذارید و رفتار همسرتان را مثل یک بیماری بپذیرید و با آن تعامل کنید.

  • حساسیت او را بالا نبرید

این مسئله شاید برای شما کمی مشکل باشد. همسران شکاک از هر چیز کوچکی، مشکل بزرگی درست می کنند و از رفتارهای عادی شما در طول روز ایراد می گیرند. شما باید به خودتان بگویید که قدرت کنترل و مدیریت رفتار او را دارید بنابراین نباید به راحتی به او بهانه‌ای بدهید که بتواند روی شما حساس شود.

به علاوه به خودتان یادآوری کنید که شما باید به خودتان نیز احترام بگذارید و رفتار همسرتان نمی تواند موجب شود که شما احساس ناخوشایند یا بدی داشته باشید. اگر همسرتان از شما ایرادات غیرمنطقی می گیرد؛ فقط حرف های او را ندیده بگیرید. پس از مدتی خود او از این کار خسته خواهد شد.

  • حالت دفاعی و تهاجمی نداشته باشید
این راه هم بخوانید بدنیست:  عاشق مرد مطلقه شدم؛ آیا ازدواج با مرد مطلقه اشتباهه؟

از دیگر راهکارهای زندگی با همسر شکاک، نداشتن حالت دفاعی و تهاجمی هنگام بروز رفتارهای نامعمول همسرتان است. شما باید بسیار صبور باشید و صحبت‌ها و رفتارهای او را نادیده بگیرید و به جای اینکه حالت تدافعی داشته باشید و سعی کنید چیزهایی را از او مخفی کنید یا حالت تهاجمی داشته باشید و در برابر ایرادات او عصبانی بشوید فقط کافیست با آرامش صحبت را عوض کنید یا اهمیتی به حرفهای او ندهید. واکنش نشان دادن به رفتار همسر شکاک فقط اوضاع را بدتر خواهد کرد.

  • اجازه بدهید صحبت کند

اگر همسر شکاک شما در حال ایراد گرفتن یا بیان موقعیتی است که در آن به شما شک کرده است؛ اجازه بدهید به طور کامل نظرات خود را بیان کند ؛سپس اگر دلیل منطقی دارید که او را قانع می کند با آرامش با او صحبت کنید. اگر همسر شما نسبت به شخص دیگری احساس حسادت می کند باید به او اطمینان بدهید که هیچ کس به جز او ذهن و قلب شما را پر نکرده است. اگر بتوانید حس اعتماد و حمایت همسر خود را به دست بیاورید؛ کم کم جو خانه شما عوض خواهد شد و رفتارهای همسر شکاک تان به تدریج کاهش خواهد یافت.

  • روی رفتارهای خود دقت بیشتری داشته باشید

سعی کنید رفتاری که همسر شکاکتان را بیشتر تحریک کند؛ انجام ندهید. اگر تماس های تلفنی یا پیام هایی در طول شب برای شما ارسال می شود؛ آن را با شریک زندگی تان در میان بگذارید و حتی از او نظر بخواهید که آیا به این تماس که شخص خاصی با من گرفته است؛ پاسخ بدهم یا نه. البته نباید در این کار افراط کنید. شما کم‌کم باید حریم خصوصی تان را به همسر شکاک تان نشان بدهید. البته این کار یک شبه امکان پذیر نیست. شما اول باید حس اعتماد و حمایت او را جلب کنید سپس می توانید حریم خصوصی خود را بدون برانگیختن شک او داشته باشید.

  • از او حمایت کنید
این راه هم بخوانید بدنیست:  تاثیر فیلم های پورن بر روابط زناشویی

حمایت کردن از مهمترین راهکارهای زندگی با همسر شکاک است. اگر شما مثل یک حامی در تمام لحظات زندگی سعی کنید در کنار او باشید و بهانه‌ای برای شک کردن به دست او ندهید؛ کم‌کم می توانید مشکلات روحی و روانی او را حل کرده و یک زندگی عادی داشته باشید. شما باید بتوانید در طول روز، مکان مناسبی را برای صحبت کردن با همسر شکاک تان فراهم کنید و همه چیز های ناخوشایندی که شما را اذیت میکند؛ با او در میان بگذارید. لحن صحبت شما نباید تدافعی یا تهاجمی باشد. فقط به او بگویید که قصد دارید دردودل کنید. به این ترتیب می توانید برخی از رفتارهای نادرست او را نیز گوشزد کنید تا کم کم خودش را اصلاح کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا