افسردگیتوسعه فردی

نشانه های افسردگی در مردان

علائم افسردگی در مردان:

افسردگی نوعی آشفتگی روانی است که ممکن است هر شخصی در هر سن و سالی به آن مبتلا گردد. هر چند این پدید در زنان سریعتر پدیدار می شود، اما مردان هم به نوبه خود  دچار این عارضه می شوند. متأسفانه اغلب اوقات مردان به دلیل بروز ندادن احساسات خود، این موضوع را پنهان می کنند و باعث می شود دوره درمان در آنان طولانی شود. این مسئله اگر سریعتر درمان و کنترل نشوند عواقب ناگواری به همراه خواهد داشت و گاهی منجر به خودکشی فرد هم می شود. لطفاً این پدیده را تا حد امکان جدی بگیرید. در این مطلب از پازل زندگی قصد داریم شما را با رایج ترین علائم افسردگی در مردان آگاه سازیم.

افسردگی مردان

نشانه های افسردگی در مردان

ما برخی از مهم‌ترین علائم افسردگی در مردان را جمع آوری نمودیم. اگر احساس کردید که چند مورد از این علائم را دارید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. این کار ممکن است زندگی شما را نجات دهد.

  • روحیه‌ی خوب و با نشاط شما به‌شدت اُفت می‌کند:

اُفت روحیه‌ی خوب و با انگیزه، یکی از شایع‌ترین علائم افسردگی در مردان است. اما وقتی افسرده هستید، به‌خاطر روحیه‌ی منفی‌تان ممکن است تا مدت زمان طولانی، احساس خوب نسبت به خود نداشته باشید و این مسئله می‌تواند در همه‌ی کارها و برنامه‌هایتان اختلال ایجاد کند.

۲. به‌طور ناگهانی خشمگین می‌شوید:

خشم ناگهانی، یکی دیگر از شایع‌ترین علائم افسردگی در مردان است. اما زمانی که افسرده هستید، ممکن است ناگهان خشم‌تان فوران کند. شما بایستی این شهامت را در خود تقویت کنید که هنگامی که حالت تان خوب نیست، به روش درست و اصولی بتوانید احساسات تان را بروز دهید، بدون این که، آسیبی به خود و دیگران برسانید.

این راه هم بخوانید بدنیست:  5 راه برای آموزش مهارتهای مدیریت خشم به فرزند خود

افسردگی مردان

۳. انجام کارهای احمقانه و خطرساز:

در حقیقت مردان به‌طور کلی، بیشتر از زنان به کارهای خطرناک و احمقانه دست می‌زنند. این کار منجر می شود به خود و دیگران صدمات جبران ناپذیری وارد نمایید.

۴. به الکل یا سایر مواد وابستگی پیدا می‌کنید:

بنابر نظر روان شناسان، حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از مردانی که دچار افسردگی هستند، به الکل وابستگی شدید پیدا می‌کنند. که شما به احساس خوب ناشی از مصرف الکل عادت کردید، متوقف کردن آن چرخه‌ی خود درمانی بسیار سخت و مشکل خواهد شد. در ثانی الکل برای افرادی که با این مشکل روبرو هستند بسیار زیان آور خواهد بود. افراد مبتلا به افسردگی معمولا درد جسمی بیشتری را احساس می‌کنند.

۵. احساس خستگی فراوان:

در واقع سه‌چهارم بیماران افسرده دارای علائم  بی خوابی هستند. به این نکته توجه نمایید، که وقتی نمی‌توانید بخوابید، معمولا به فکر تمام چیزهای بد و ناخوشایندی می‌افتید که در زندگی‌تان با آن مواجه هستید.

۶. ارتباطی خوبی با دنیای پیرامون خود ندارید :

این به این مفهوم است  که امکان دارد به گوشه نشینی پهنا ببرید و خودتان را منزوی سازید و از دوستان و خانواده‌تان فاصله بگیرید. شما خودتان را درون یک حباب کوچک زندانی می‌کنید و تلاش می کنید با دنیای بیرون هیچگونه ارتباطی نداشته باشید.

۷. کاهش یافتن میل جنسی:

یکی از اولین علائم افسردگی در مردان، کاهش یافتن میل جنسی است؛ به‌ ویژه در مردان جوان این مسئله بسیار مشهود است. روان شناسان معتقدند که دلیل آن افسردگی است که  به بخش‌هایی از سیستم لیمبیک شما آسیب می رساند؛ قسمتی از مغزتان که اشتها، خواب، انرژی و میل جنسی شما را کنترل می‌کند. افزون بر این، مصرف برخی از داروهای ضدافسردگی برای درمان این عارضه نیز می‌تواند میل جنسی شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  با افسردگی چه کنیم ؟

همواره، آگاه باشید که بهبود این بیماری با درمان مناسب امکان‌پذیر است. اغلب افراد برای درمان بیماری خود به سراغ درمان یا مصرف دارو می‌روند اما پژوهش ها نشان می‌دهد که ترکیبی از هر دو، مناسب ترین  شیوه برای درمان افسردگی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا