توسعه فردیمثبت اندیشی

ویژگی های افراد مثبت اندیش

در جمع افراد مثبت اندیش ها بودند پیوسته حس خوبی به آدم  انتقال میدهد. چه کسی دلش نمی‌خواهد پیرامونش، از جمله اعضای خانواده و دوستانش، همگی افراد مثبت اندیشی باشند چرا که در این حالت همیشه نیمه‌ی پُر لیوان را در رابطه‌ی با او می ببینند؟ همراه ما باشید، در این مقاله در تلاش هستیم درباره ویژگی های خاص و ویژه ی افراد مثبت اندیش صحبت نماییم. بنابراین در صورت تمایل با پازل زندگی همراه شوید.

افراد مثبت اندیش

ویژگی های خاص افراد مثبت اندیش :

شکست جزئی از یادگیری است:

افراد مثبت اندیش، شکست را فرصتی می یابند برای یادگیری بیشتر. آنها همواره این موضوع را درک می کنند که شکست فقط یک رخداد است و هویت فردی آنها را تعریف نمی نماید.

۲. از پسِ کارهای سخت برمی‌آیم:

آدم‌های مثبت‌اندیش علاقمند هستندخود را  به چالش بکشند. آنها متوجه هستند که بدون چالش، رشد و پیشرفتی وجود نخواهد داشت. افراد مثبت اندیش از سختی‌ها و مسائل پیش رو در زندگی استقبال می‌کنند و به‌دنبال راه‌هایی برای غلبه بر آنها هستند.

۳. همیشه تمام تلاشم را می‌کنم:

آدم‌های مثبت اندیش به‌جای شرایط، روی تلاش برای موفقیت تمرکز دارند. آنان می‌دانند که موضوعات بسیاری وجود دارند که از کنترل آنها خارج هستند، منتها افراد مثبت اندیش‌ در هر موقعیتی بیشترین تلاش‌شان را می‌کنند، آنها علاقمند هستند که در بهتر شدن اوضاع از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

۴. آن فرد الهام‌بخشی است:

مثبت‌اندیش‌ ها از موفقیت دیگران الهام می‌گیرند، آنها افراد موفق پیش‌رو در زندگی را مشاهده میکنند و از خودشان می‌پرسند: «چه چیزی می‌توانم همواره از او یادبگیرم؟»

این راه هم بخوانید بدنیست:  نقش زبان بدن در افزایش اعتماد به نفس

۵. چه کارهایی را می‌توانم بهتر انجام بدهم:

این آدمها نسبت به یادگیری هر چیزی که مجموعه‌ی مهارت‌هایشان را ارتقاء بخشند  استقبال می کنند، چرا که همیشه می‌خواهند بهتر شوند.

۶. روی هر چیز تمرکز کنم، به آن قدرت می‌دهم:

انسان های مثبت اندیش بر مسائلی تمرکز می‌کنند که می‌توانند کنترل‌شان کنند. آنان باور دارند به آنچه روی آن متمرکز هستند قدرت می‌دهند، بنابراین هوشمندانه از آن استفاده می‌کنند.

۷. همه قابلیت تغییر دارند:

این افراد متوجه هستند که تنها چیزی که تغییر نمی‌کند، خودِ تغییر است. آنها معتقدند که می‌توانند تغییر کنند و سایرین هم می‌توانند تغییر کنند.

۸. هنوز چیزهای زیادی هست که بایستی بیاموزم:

مثبت‌اندیش‌ها مشتاق یادگیری هستند. آنها می‌دانند که اطلاعات در مسیر تکامل آنان است.

۹. باید کار بزرگی انجام دهم:

شخص مثبت اندیش هیچ زمانی از رویاپردازی و بلند پروازی هراسی ندارند.

۱۰. با کوچک کردن دیگران، من بزرگ نمی‌شوم

همواره منش و رفتار  مثبت‌اندیش‌ها به شکلی است که  پشت سرِ دیگران، شخصیت آنها را بالا می‌برند.

۱۱. من بدترین دشمن یا بهترین دوست خود می باشم:

اینگونه افراد با خودشان حرف‌های خوبی می‌زنند. آنها از داستانی که برای خودشان می‌گویند آگاه  و مطلع هستند و به افکار خود اجازه نمی‌دهند نا امیدشان کنند. افزون براین، توقعات واقع‌بینانه‌ای از خود دارند.

افراد مثبت اندیش

۱۲. بدنم چه می‌گوید؟

انسانهای این شکلی همواره به مانند یک  قهرمان با خودشان رفتار می‌کنند. با سایر افراد آگاهانه رفتار می‌کنند و حالات چهره‌ مثبت اندیش ها همواره گواه این موضوع هست..

۱۳. بهترین نتیجه از کار گروهی حاصل می‌شود:

آنها اهل کار گروهی و جمعی هستند، لذا  به ایده‌هایی که لزوما مال خودشان نیست هم ارزش قائل هستند، و از آنها پشتیبانی می‌کنند، حتی اگر با آنها  مخالف باشند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  چگونه به افسردگی زایمان غلبه کنیم؟

۱۴. بایستی نیمه‌ی پُرِ لیوان را ببینم:

افراد مثبت اندیش اهل سپاسگزاری و قدردانی هستند. همواره نیمه خالی لیوان را در نظر نمی گیرند.

۱۵.کار خوب دیگران را تحسین می‌کنم:

افراد مثبت اندیش دوست دارند این روحیه را همواره در خود گسترش دهند. زمانی که دیگران کار خوبی می‌کنند، مثبت‌اندیش‌ها به آن توجه ویژه ای دارند و سریع آنها را تحسین و ستایش می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا