ارتباط با جنس مخالفازدواجعقد و نامزدی

رابطه جنسی دوران عقد خوب است یا بد؟

برقراری رابطه جنسی در دوران عقد می تواند تاثیرات مثبت یا منفی متفاوتی از لحاظ جسمی، عاطفی و روانی روی زوجین داشته باشد. زمانی که روانشناسان از کسانی که در دوران عقد رابطه داشتند در خصوص تجربه آنها بعد از ازدواج سوال می کنند؛ در پاسخ به دو گروه کاملاً متضاد مواجه می شوند. به همین علت از نظر روانشناسان دو رویکرد مختلف در خصوص رابطه جنسی در دوران عقد وجود دارد.

گروه اول زوجینی هستند که به طور کامل از از برقراری رابطه در دوران عقد خود رضایت دارند و حتی بعد از ازدواج نیز شور و هیجان قبل را حفظ کرده‌اند. این زوجین معتقدند همان طور که از نظر اسلام، زن و شوهر بعد از جاری شدن صیغه عقد می توانند؛ از ارتباط جنسی لذت ببرند؛ برقراری رابطه به آنها کمک کرده تا احساسات عاطفی خود را در دوران عقد عمیق تر کرده و پس از ازدواج نیز ز رابطه عاطفی بهتری داشته باشند.

گروه دوم زوجینی هستند که به علت فشارهای خانوادگی یا داشتن استرس در برقراری رابطه جنسی در دوران عقد از این رابطه خودداری کرده‌اند. بسیاری از این زوجین بعد از ازدواج متوجه شده‌اند که که طرف مقابل آنها نسبت به برقراری رابطه از لحاظ جسمی و روحی تمایل چندانی ندارد و برخی از آنها حتی در بچه دار شدن نیز دچار مشکل شده اند .

هرچند نمی توان رابطه جنسی را پایه و اساس یک زندگی و ازدواج موفق دانست اما نمی توان تاثیر آن را نیز انکار کرد. دوران عقد به دختر و پسر این فرصت را می دهد که تمام جنبه های مثبت و منفی یکدیگر را به طور کامل بررسی کنند. یکی از این جنبه ها، مطمئنا برقراری رابطه جنسی درست است. اما متاسفانه به علت اعتقادات مذهبی شدید، رسم و رسوماتی که در خانواده ها به خصوص خانواده دختر وجود دارد و ترس از به هم خوردن عقد که مشکلات متعددی را برای دخترانی که باکرگی خود را از دست داده اند؛ در آینده بوجود می آورد؛ بسیاری از دختران در دوران عقد از برقراری رابطه جنسی کامل خودداری می کنند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  در مراسم خواستگاری چه بگوییم؟

نگاهی به آمار طلاق در سالهای گذشته نشان می دهد که یکی از اصلی ترین دلایل طلاق، مشکل یکی از زوجین در برقراری رابطه جنسی است. اگر فرهنگ برقراری رابطه جنسی در دوران عقد بین خانواده ها و همچنین دختران و پسرانی که قصد ازدواج دارند؛ جا بیفتد؛ قطعا زوجین می توانند پیش از شروع یک زندگی نامتعادل که دوام چندانی نخواهد داشت؛ در دوران عقد به نتیجه درستی برسند و از آسیب های بیشتر پس از ازدواج جلوگیری کنند.

خواندن تجربیات زوجین می تواند در درک بهتر اثرات رابطه جنسی در دوران عقد به شما کمک کند:

” من دوران عقد رابطه جنسی داشتم ولی خانوادم نمیدونستن. چند ماه اول عقد با شوهرم خیلی خوب بودم ولی کم کم متوجه شدم اخلاقای عجیبی داره. میخاستم عقد رو بهم بزنم ولی چون دیگه باکره نبودم از اینکه به خانوادم بگم میترسیدم، برای همین مجبور شدم ساکت بمونم و الان توی زندگی بعد از ازدواجم خیلی مشکل دارم و همش با خودم میگم اگه تو دوران عقد رابطه نداشتم الان توی این وضعیت نبودم. نمیدونم کیا تو دوران عقد رابطه داشتن و راضین ولی من پشیمونم.”

“من تقریبا دو سال عقد کرده بودم و با همسرم رابطه جنسی کامل نداشتم به خاطر همین، بعد از ازدواج خیلی برای این کار هیجان داشتیم. الانم ۴ سال از ازدواجم میگذره و خیلی راضی و خوشحالم. البته در دوران عقد شوهرم خیلی اصرار می کرد ولی من همش از اینکه عقد بهم بخوره و من دیگه دختر نباشم میترسیدم برای همین قبول نمیکردم”

” من حدود ۶ ماه عقد بودم و خانواده ام اصلا نمیذاشتن با همسرم تنها بمونم. حتی اگر توی اتاق میرفتیم مامانم به بهانه های مختلف میومد مارو چک میکرد. بیرونم فقط با خانواده اجازه داتشیم بریم. اصلا نتونستیم از لحاظ جنسی همدیگه رو بشناسیم. بعد از ازدواج من خیلی مشتاق رابطه جنسی بودم اما متوجه شدم همسرم به وسواس مبتلا است و از برقراری رابطه هم میترسه. الان یک سال و نیمه ازدواج کردیم ولی من هنوزم نتونستم با همسرم رابطه جنسی داشته باشم. اگر خانواده ام اجازه میدادن تو دوران عقد بهش نزدیک بشم؛ این مسئله رو زودتر میفهمیدم و عقد رو بهم میزدم.”

این راه هم بخوانید بدنیست:  اولین معاشقه دوران نامزدی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا