خانوادهروابط زناشویی

۵ راه حل افزایش میل جنسی در زنان

افزایش میل جنسی زنان از موضوعات مهمی است که بر کیفیت زندگی زناشویی تاثیر می گذارد. بنابراین کاهش این میل می‌تواند موجب بروز مشکلاتی در زندگی شود.

عوامل تاثیرگذار بر کاهش میل جنسی

عوامل داخلی و یا خارجی  گوناگونی می‌توانند بر میل جنسی افراد تاثیر داشته باشند و موجب کاهش یافتن آن گردند. این کاهش ممکن است به خاطر تاثیر در سطح هورمون یا داروها و عادت‌های خواب  افراد اتفاق بیفتد. همینطور میل جنسی افراد متفاوت می‌باشد و در بیشتر افراد با بالا رفتن سن آنها میزان این میل در آنها کاهش پیدا می‌کند.

افزایش میل جنسی زنان با تشخیص اولیه

بر اساس گفته ها اگر همیشه افکار یا میل جنسی نداشته باشید، امکان دارد دچار اختلال کمبود میل جنسی شوید و نداشتن این میل و احساسات موجب ناراحتی اشخاص می‌گردد.  بنابراین برای درمان باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک علاوه بر این که در مورد سابقه پزشکی و جنسی فرد سوال می‌پرسد، امکان دارد روش‌های زیر را نیز اجرا کند:

  • ممکن است که پزشک لگن  فرد را معاینه کند. پزشک با معاینه کردن لگن فرد می‌تواند تشخیص دهد که تغییرات فیزیکی منجر به کاهش میل جنسی فرد شده است. مثلا نازک شدن بافت‌های تناسلی یا خشک شدن واژن یا لکه های محرک درد. موجب کاهش میل جنسی می شود.
  • دومین راه حل پزشک آزمایش خون است که از فرد گرفته می شود. با آزمایش خون پزشک متوجه می‌شود که فرد دچار مشکلات تیروئید، دیابت، یا کلسترول بالا و یا اختلال در کبد است که موجب کاهش میل جنسی او شده است.
این راه هم بخوانید بدنیست:  آیا مهریه زن مطلقه در ازدواج مجدد به او تعلق می گیرد؟

  • پزشک با معاینه کردن و آزمایش خون می‌تواند علت کاهش میل جنسی فرد را تشخیص دهد و سپس او را به متخصص ارجاع دهد تا مشاور متخصص و یا درمانگر او بتواند عوامل عاطفی و رابطه‌ای که موجب کاهش میل جنسی او شده است را ارزیابی و درمان کند.

انواع درمان ها برای افزایش میل جنسی زنان

بیشتر زنان از یک رویکرد درمانی سود خواهند برد، زیرا دلایل زیادی که موجب این عارضه شده است را هدف قرار می‌دهند. توصیه هایی که به منظور افزایش میل جنسی در زنان می شود شامل آموزش جنسی، مشاوره، و همچنین دارو درمانی و هورمون درمانی خواهد بود.

آموزش و مشاوره جنسی

گفتگو با یک مشاور و یا درمانگر با تجربه که در رسیدگی به مشکلات جنسی با تجربه می‌باشد، می‌تواند به افزایش میل جنسی آنان کمک زیادی کند. اغلب درمان شامل آموزش در مورد تکنیک ها و پاسخ جنسی می‌باشد. به احتمال زیاد درمانگر یا مشاور توصیه های زیادی برای تمرین زوجین در رابطه می‌دهد تا میل جنسی آنها افزایش یابد.

۱٫     افزایش میل جنسی زنان با مصرف دارو

پزشک از فرد می‌خواهد داروهایی را که در حال حاضر مصرف می‌کند بررسی نماید تا متوجه شود که آیا داروها موجب ایجاد چنین عوارضی شده است یا نه. مثلا داروهای ضد افسردگی موجب کاهش میل جنسی می‌شود. بنابراین برای او تغییر قرص می‌دهد. مثلا بجای قرص ضد افسردگی پاروکستین و فلوکستین یک قرص دیگر که معادل آن است می‌دهد بنام قرص بوپروپیون که موجب زیاد شدن میل جنسی  می‌شود و همچنین درمان ضد افسردگی نیز هست.

این راه هم بخوانید بدنیست:  روابط زناشویی بایستی چگونه باشد؟

همچنین پزشک امکان دارد که دارویی برای تقویت میل جنسی فرد تجویز کند. قرص افزایش میل جنسی زنان به وسیله سازمان غذا و دارو (FDA) برای زنان قبل از یائسگی تجویز می‌شود و تایید شده می باشد.

۲٫     افزایش میل جنسی زنان با هورمون درمانی

یکی  دیگر از نشانه‌های بارز سندرم تناسلی ادراری، یائسگی، خشک شدن یا کوچک شدن واژن است که امکان دارد در رابطه زناشویی تاثیر بگذارد و میل جنسی را کاهش دهد. بعضی از  داروهای هورمونی که موجب از بین بردن علائم GSM می‌باشد ، می‌تواند به راحت‌تر کردن رابطه زناشویی کمک نماید. راحت تر بودن در طول رابطه زناشویی امکان دارد میل فرد را بهتر کند. در نتیجه، این داروها برای افزایش میل جنسی زنان بسیار موثر می‌باشد. هورمون درمانی‌های احتمالی عبارت است از:

استروژن

استروژن به شکل‌های گوناگونی مثل قرص، اسپری، چسب و یا ژل وجود دارد. دوزهای کمتری از این دارو در کرم‌های واژینال و حلقه و یا شیاف پیدا می‌شوند. پزشک معالج می‌تواند به فرد  کمک کند مزایا و یا خطرات این دارو را در نظر گیرد. ولی استروژن عملکرد جنسی که با اختلال میل جنسی کم ‌فعال است را بهتر نمی‌کند.

تستوسترون

هورمون مردانه تستوسترون نقش زیادی در عملکرد جنسی زنان بر عهده دارد. حتی با اینکه تستوسترون در زنان به میزان خیلی کمتری موجود است، داروی تستوسترون به وسیله FDA به منظور حل اختلال عملکرد جنسی در زنان تایید نشده است. ولی گاهی وقتها به منظور کمک به کاهش میل جنسی، تستوسترون را بدون برچسب تجویز می‌نماید.

۳٫     تغییر سبک زندگی و درمان‌های خانگی

تغییرات در سبک زندگی سالم می‌تواند به تفاوت بسیاری در افزایش میل جنسی در زنان فراهم کند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  فواید و مضرات در رابطه زناشویی زیاد

افزایش میل جنسی زنان با ورزش

 تمرینات هوازی به صورت منظم و همچنین تمرینات قدرتی می‌تواند استقامت فرد را زیاد کند،  و شکل بدن او را بهبود بخشد، خلق و خوی هر فرد را بالا ببرد و میل جنسی او را افزایش دهد.

۴٫     مقابله با اضظراب و برخورداری از استرس کمتر

 یکی از بهترین راه‌ها به منظور افزایش میل جنسی زنان مقابله با استرس کاری، استرس مالی و همچنین مشکلات روزانه است.

۵٫     تقویت ارتباط با شریک زندگی خود

 زوج‌هایی که آموزش می‌بینند به روشی باز و صادقانه با هم ارتباط برقرار نمایند و اغلب ارتباط عاطفی قوی‌تری دارند که می‌تواند به رابطه زناشویی بهتر تبدیل شود.

جمع بندی

برای افزایش میل جنسی زنان لازم است زمانی را به صمیمیت در زندگی زناشویی خود اختصاص دهید. برنامه ریزی رابطه زناشویی در تقویم شما امکان دارد ساختگی و خسته کننده به نظر آید اما صد درصد مفید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله  شما چه میزان میل جنسی دارید؟  را بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا