خانوادهروابط زناشویی

عواقب و پیامدهای بی توجهی مرد به زن در زندگی زناشویی

بی توجهی مرد به زن، تمام خانم ها را چه از نظر عاطفی و چه از نظر روانی با مشکل روبرو می‌نماید. چیزی که  کیفیت زندگی و رضایت زوجین را مشخص می‌نماید، مفهوم ارتباط در بین آنها می‌باشد. اگر این ارتباط سالم و صمیمانه باشد، در رشد فردی و اجتماعی هر مرد و زنی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین می‌تواند سطح سلامت روان افراد را تحت تاثیر قرار دهد و تاثیر آن در رابطه با همسر می‌تواند به میزان بسیار زیادی ارتقا یابد.

دلایل بی توجهی مرد به زن

اگر فردی مرتب  از این موضوع شکایت کند که همسرش به او توجه زیادی ندارد، با آگاهی از دلیل رفتارهای وی می‌تواند دلیل این مشکل را بفهمد و خیلی بهتر با این موضوع کنار بیاید و این مشکل را حل کند.

بی توجهی مرد به زن به عنوان تنبیه

بی توجه بودن مردان به زنان ابزاری برای تنبیه نمودن آنان است. تعداد زیادی از زوجین زمانی که دچار اختلاف نظر و یا تعارضی می‌گردند نمی‌توانند گفتگویی اثربخشی با همدیگر برقرار نمایند. آن‌ها در عوض اینکه به حل کردن مشکلات خود بپردازند و از  طریق صحبت و مذاکره تلاش نمایند با  رفتارهای سرد و غیر عادی مواجه شوند، می‌خواهند ناراحتی خود را از  وضعیت موجود نشان دهند.

در صورتی که این رفتار خیلی به رابطه زوجین مخصوصا زنان آسیب می‌زند، زیرا زنان در بیشتر موارد علاقه زیادتری به صحبت کردن و  گفت‌و گو  کردن دارند. یک گفت‌وگوی ساده ولی در عین حال صمیمانه بیشتر نیازهای عاطفی زنان را رفع می‌نماید. بی توجهی مرد به زن فقط موجب ایجاد مشکلاتی و ناراحتی‌هایی مثل نگرانی و افسردگی می‌گردد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  دلایل ازدواج دوم مردان متاهل و پیامدهای آن

برداشت اشتباه زن از بی توجهی

بی توجهی، یکی از تعبیراتی است که زنان به اشتباه برداشت می‌کنند. بسیار مهم می‌باشد که بدانید حتما رفتاری که شما از آن به عنوان بی توجهی از طرف همسر شما یاد می‌کنید به این معنا نیست. مثلا مشکلات و درگیری‌های اقتصادی و اجتماعی موجب نگرانی و کلافگی در تعداد زیادی از مردان می‌گردد.

زمانی که زنان دچار این مشکلات می‌گردند، نگرانی ها و تفکرات منفی خود را به زبان می‌آوردند و  در حقیقت آن را با همدیگر درمیان می گذارند. این امر موجب می‌شود که اضطراب در آنها کاهش یابد. در صورتی که مردان خیلی کمتر از زنان از این راهکار استفاده می‌نمایند. آنان کمتر قادرند درباره‌ موضوعات نگران کننده با یکدیگر گفتگو کنند. این درون ریزی موجب بروز فشارها و مشکلات زیادی می‌شود و می‌تواند به رفتارهای آسیب زایی مثل سیگار کشیدن و پرخاشگری تبدیل شود.

بی‌توجهی مرد به زن در اثر نبود صمیمیت در رابطه

نبود صمیمیت در رابطه یکی از دلایل است موجب  بی توجهی مرد به زن می‌شود. یکی از بخش‌های مهم یک ارتباط درست و سالم وجود صمیمیت در بین افراد و زوجین می‌باشد. صمیمیت به این معنا است که شما قادر باشید رابطه دوستانه‌ای با همسر خود داشته باشید. درباره‌ مشکلات خود بدون هیچ استرس و ترس از قضاوت، با همدیگر صحبت کنید و اوقات مشترک لذت بخشی را برای هم به وجود آورید.

عواقب و نتیجه بی توجهی مرد به زن

همان‌طور که در بالا که ذکر کردیم نداشتن تفاهم ، زمینه ها و علایق مشترک ، نبود صمیمیت و مشکلات زیاد اقتصادی-اجتماعی موجب می‌شود که مردان با زنان خود رفتار سردی داشته باشند این رفتارها در دراز مدت می‌تواند باعث عواقب زیادی شود و خسارت‌های زیادی را برای زوجین به وجود آورد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  راه های ترک خود ارضایی

کمبودهای عاطفی و خیانت در زنان در اثر بی توجهی مرد به زن

در بررسی هایی توسط روانشناسان در مورد رفتارهای خیانت آمیزی که از سوی زنان صورت می گیرد انجام شده، بیشتر زنان بی توجهی و کمبودهای عاطفی را به عنوان عامل مهم و اصلی تاثیرگذار برای این موضوع مطرح نموده اند. گاهی اوقات یک درد و دل کردن ساده  و یا یک گفت‌وگوی صمیمانه موجب دوام و پایداری زندگی شما می‌شود و زندگی شما را تضمین می‌کند.

کاهش کیفیت فرزندپروری

یک مادر وقتی که قادر نباشد در مرحله اول ارتباط عمیق و سالمی با همسرش برقرار کند، احتمال دارد که در فرزندپروری خودش هم دچار مشکل و چالش‌های بسیاری گردد. در واقع خیلی از زنان بسیاری از توجه دریافت نشده از طرف همسر خود را از فرزندان خود طلب می‌کنند. در نتیجه می توان گفت که یکی از پیامدهای کم توجهی مردان می تواند کاهش کیفیت پرورش فرزندان در زندگی مشترک باشد.

افسردگی در نتیجه بی توجهی مرد به زن

زمانی که زنان از طرف مردان توجه لازم را دریافت نکنند مرتب خود را ارزیابی می‌کنند. آنها امکان دارد که مدام در این فکر باشند که زیبا یا دوست داشتنی نمی‌باشند. اگر زنانی که با این مشکل روبرو می‌شوند حساس باشند و حساسیت بالایی نسبت به طرد شدن داشته باشند، تصویری که ممکن است در ذهن خود داشته باشند به شدت آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و با بی‌توجهی از طرف همسر خود دچار افسردگی بسیار شدید می‌شوند.

جمع بندی

بی توجهی مرد به زن عواقب و پیامدهای جبران ناپذیری در کاهش کیفیت زناشویی دارد. لذا چاره اندیشی در این زمینه با کمک مشاوران بسیار اهمیت دارد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  بهترین زمان و ساعت برقرای رابطه زناشویی

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر همچنین مقاله تاثیر فیلم های پورن بر روابط زناشویی را مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا