کودککودک و نوجوان

آیا آموزش آنلاین مهد کودک و پیش دبستانی برای کودکان مفید است؟

مساله آموزش آنلاین پیش دبستانی با شیوع کرونا برای اولین بار مطرح شد. شاید تا قبل از اینکه کرونا زیاد شایع شود درباره ی مدرسه آنلاین و پیش دبستانی آنلاین چیزی نشنیده بودید، اما با دنیای امروزی و پیشرفت های زیادی که در جهان دیجیتال وجود دارد، مهدکودک و پیش دبستانی آنلاین چندان عجیب نیست.

بر دنیای گذشته که بچه ها دوست داشتند در دنیای واقعی بازی کنند و یا درس بخوانند اکنون بچه‌های امروزی دوست دارند که با دنیای مجازی به درس خواندن و بازی کردن مشغول باشند.

بنابراین با ما همراه باشید تا بیشتر با دنیای امروز و آموزش های آنلاین پیش دبستانی آشنا شوید و متوجه شوید که آموزش‌های مجازی بسیار برای کودکان مفید می‌ باشد.

 

دلیل رشد آموزش آنلاین پیش دبستانی در جهان چیست؟

با شیوع ویروس کرونا شرایط برای دانشجویان، محصلین، کارمندان و همچنین کودکانی که به مهد کودک و پیش دبستانی می‌روند، به گونه دیگری شده است.

در حال حاضر شرایط برای امکان حضور فیزیکی در محل کار، دانشگاه، مدرسه و مراکز مهد کودکی و پیش دبستانی فراهم نیست.

بنابراین موضوعی به نام آموزش آنلاین پیش دبستانی به وجود آمده است که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

این شرایط سخت موجب شده که بحث آموزش مجازی برای همه پیش آید که مزایا و معایب خود را دارد.

 

آیا امکان آموزش آنلاین پیش دبستانی و مهد کودک وجود دارد؟

همه والدین در جریان هستند که آموزش کودکان زیر ۶ سال دارای اهمیت بسیار زیادی است.

در این سن، رفتار و شخصیت کودکان شکل می گیرد. آموزش کودکان زیر ۶ سال باید با بازی و تحرک و شعر و موسیقی باشد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  با کودک خبرچین و فضول چه کنیم؟

اما ویروس کرونا موجب شده که اختلال در آموزش و حضور کودکان در مهد کودک ها مشاهده شود.

برای اینکه کودکان دچار این ویروس نشوند تنها راه، قرنطینه و بیرون نیامدن از خانه بود اما والدین نگران آموزش بچه ها و سرگرمی آنها هم هستند اینجاست که مدرسه آنلاین و آموزش آنلاین پیش دبستانی برای فرزندان مفید است و برای رفع این مشکلات مهم و ضروری می باشد و بخشی از نگرانی والدین را حل می‌کند.

 

در این دوران که کودکان از حضور فیزیکی در مهد کودک محروم می ‌باشند می‌ توانند آموزش‌های مفیدی را از طریق بازی های پیش دبستانی آنلاین یاد بگیرند و از این طیق، آموزش‌های ساده و در عین حال بسیار مفید را مانند شمارش اعداد، تشخیص رنگ ها و شکل ها و یادگیری ابتدایی الفبا را ببینند و مهارت‌ های خود را تقویت کنند.

 

آیا پیش دبستانی های آنلاین به آموزش به فرزندان کمک می کند؟

 

با استفاده از اینترنت و دنیای مجازی، دنیای وسیعی در اختیار بچه ها، والدین و آموزگاران قرار گرفته است.

این دنیای وسیع و مفید به مربیان مهد کودک ها و پیش دبستانی ها کمک می کند که بتوانند از منابع بی شماری برای آموزش کودک استفاده کند.

توجه کنید که مقطع پیش دبستانی سن مهمی برای کودکان می ‌باشد. کودکانی که بعد از گذراندن این دوره و یک سال بعد باید درس خواندن را به صورت جدی شروع کنند، نیاز دارند که آموزش هایی برای شروع این دوره از زندگی خود داشته باشد.

همانطور که در بالا ذکر کردیم به خاطر داشتن شرایط سختی که در کل جهان وجود دارد، لازم است که پیش دبستانی های آنلاین جدی گرفته شوند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  آموزش فنگ شویی اتاق کودک

از طرف دیگر، مطمئنا در سال های آینده کودکان ما به دانستن مسائل مربوط به کامپیوتر و دنیای مجازی احتیاج بیشتری پیدا خواهند کرد.

بنابراین چقدر خوب است که آنها از همین ابتدای راه با این موضوعات آشنا شوند.

زمانی که کودکان از سنین کم با مهارت های مربوط به دنیای اینترنت و تکنولوژی آشنا شوند، در بزرگسالی می‌توانند افرادی موفق، توانمند تر و با اعتماد به نفس بالا شوند.

 

مزایای آموزش آنلاین

یکی از نگرانی‌های مهم والدین این است که چطور فرزندان خود را خوب و عالی تربیت کنند و از وقتی که فرزندان گوشی موبایل پدر و مادر خود را به دست می‌گیرند والدین دچار نگرانی می ‌شوند که چه چیزی در انتظار کودکشان خواهد بود

اما زمانی که کودک در آموزش های آنلاین مهد کودک یا پیش دبستانی قرار بگیرد، مربیان و معلمان به کودکان برنامه های مفید و نرم افزار های مخصوص و مناسب سن کودک را معرفی خواهند کرد که آنها را در مسیری درست و دقیق آموزشی قرار خواهند داد تا بدین وسیله والدین با خیال آسوده و بدون نگرانی از خطرات بیرون از خانه، کودکان خود را به مربیان آنلاین بسپارند و اجازه بدهند کودکان در آرامش و امنیت آموزش ببینند و آنها را هم تحت نظر داشته باشند.

 

جمع بندی

دوره های آموزشی آنلاین به والدین و مربیان آموزش‌های مفیدی می دهند که برخی از آنها عبارتند از:

  • استعداد یابی کودکان،
  • پرورش اقتصادی و مالی کودکان،
  • تربیت جنسی کودک،
  • مهارت های زندگی با روش بازی و….

 

با دانلود ویدئوی آموزشی ماهرستان با عنوان “آموزش مهارتهای زندگی به کودکان به روش بازی” می توانید بازی های آموزنده ای را در مهد کودک های آنلاین با کودکان انجام دهید.

این راه هم بخوانید بدنیست:  با مشکل بد غذایی کودک چه کنیم؟

منبع

https://www.klayschools.com/klayathome/

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا