خانوادهروابط زناشویی

چطور تنوع طلبی مردان را کنترل کنیم؟

تنوع طلبی مردان یک امر ذاتی می‌باشد و در هر فردی ممکن است وجود داشته باشد و دارای درجه متفاوتی است. از نظر روانشناسان، در صورتی که زوجین با همدیگر روابط طبیعی و خوشایندی داشته باشند، هیچ وقت خیانتی انجام نمی‌گیرد.

 بر اساس این نظریه فردی که تنوع طلب می‌باشد، چنانچه که قادر باشد بارها و بارها با شریک جنسی خود به یک ارضای کامل جنسی دست پیدا کند؛ به مرور زمان میل تنوع در او کم می‌شود  و بعد از مدتی حس تنوع طلبی از بین می‌رود. ولی هر چقدر به این میل بیشتر پاسخ دهد، شخص بیشتر به رابطه های جنسی نامناسب و نامشروع نزدیک می‌شود و روی می‌آورد.

ارتباط تنوع طلبی مردان با دروغگویی

یک مرد تنوع طلب می‌تواند دروغگوی ماهری شود. دروغگویی از نکات مهم انجام اعمال غیر اخلاقی می‌باشد و به همین خاطر مردی که هوس باز است بایستی به منظور پوشاندن رد پا و دوام دادن به زندگی دوگانه‌اش مرتبا دروغ بگوید.

تنوع طلبی در افراد موجب فراهم شدن زمینه‎ای برای حس نداشتن امنیت در آنها ‌شود. به همین دلیل علیرغم همه جذابیت‌های ظاهری و اعتماد به نفس به ظاهر بالا، این شخص کاملا احساس ناامنی می‌نماید.

دروغگویی نکته مهم انجام دادن اعمال غیراخلاقی می‌باشد و به همین خاطر مردی که هوس باز است بایستی برای اینکه همسر خود را گمراه کند و رفتارهای خود را بپوشاند برای دوام زندگی دوگانه اش همیشه دروغ بگوید.

راهکارهایی برای کنترل تنوع طلبی مردان

در اینجا برخی روش‌هایی که می‌توانید مرد تنوع طلب را راهنمایی نمایید به شما معرفی می کنیم:

این راه هم بخوانید بدنیست:  دلایل ازدواج دوم مردان متاهل و پیامدهای آن

صحبت کردن با مرد تنوع طلب

اگر همسر شما به تازگی رو به معاشرت افراطی با زنان دیگر آورده است، احتمالا می‌توانید با صحبت کردن با او ایشان را متوجه اشتباهش کنید. زمانی که هر دو در آرامش هستید، با همسر خود صحبت کنید. هیچگاه او را سرزنش  نکنید و او را به چشم‌چرانی متهم نکنید. با او صحبت کنید و حرف دل خود را بگویید که شما از رفتارهای او خیلی زیاد ناراحت می‌شوید تا او به اشتباه خود پی ببرد.

به همسر خود بگویید که دوستش دارید، ولی هیچگاه قادر نیستید وجود زنان دیگر را در زندگی خود تحمل کنید.

ایجاد حس خودباوری در مردان تنوع طلب

برای کنترل تنوع طلبی مردان به او کمک کنید که به خودش ایمان بیاورد و خودش را باور کند. تنوع طلبی در مردان تا حد خیلی زیادی به خاطر جبران کردن ناامنی های عمیق روحی و خلأهای روانی آنها می‌باشد.

لذا در جستجوی راهی باشید تا او را از ارزش‌های خود مطمئن سازید. به او کمک نمایید توانایی‌هایی که دارد را به شکل مثبت‌تر در راهی نشان دهد که خودش را باور کند.

اگر او متوجه شود که می‌تواند به جز جذابیت‌های‌ جنسی، بخاطر کارها و توانایی‌های دیگری هم مورد توجه قرار گیرد، رفتارهای غیر اخلاقی خود را کنار خواهد گذاشت.

نحوه برخورد با تنوع طلبی مردان قبل از ازدواج

نحوه رفتار نمودن با روابط جنسی و عاطفی همسر پیش از ازدواج نیز حائز اهمیت است. لذا هرگز به او اجازه ندهید که بهانه ای بدست آورد.

اگر همسر شما  به تنوع طلبی خو نموده است، بنابراین نتیجه تلاش شما برای تغییر دادن او بعید می‌باشد. به او اجازه ندهید که او شما را به دام انکارها و دلایل دروغ و بهانه‌های بیخود بیاندازد تا رفتار خود را را توجیه نماید. مهمتر از همه اینها  فراموش نکنید که هیچ یک از رفتارهای زشت او تقصیر شما نیست.

این راه هم بخوانید بدنیست:  راه های ترک خود ارضایی

کمک از مشاور برای رفع تنوع طلبی مردان

در جستجوی کمک باشید. اگر همسر شما خیلی در الگوهای رفتاری تنوع طلبی خود غرق شده است، شما می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید، زیرا روانشناسان و مشاوران بر این باور هستند که روابط عاطفی متعدد مردان نوعی اعتیاد است و به درمان احتیاج دارد.

البته تنها کسی که می‌تواند به یک مرد تنوع طلب کمک نماید، خود او می‌باشد. او بایستی خودش به این نتیجه برسد که رفتارهای ناپسند خود را تغییر دهد.

روانشناس انواع و اقسام اعتیاد را با کمک رفتار درمانی شناختی که به همراه مشاوره اعتیاد است درمان می‌کند. به او نشان می دهد که با شوخی کردن و کارهای سرگرم کننده می‌تواند چه اوقات خوبی را برای خود و همسرش ایجاد کند تا دست از روابط نامشروع و ناپسند بردارد.

جدایی یا سازش با تنوع طلبی مردان

آیا همسر مردان تنوع طلب باید آنها را ترک کنند؟ تصمیم در مورد جدا شدن از یک همسر هوسباز بر عهده خود شماست. اگر شما دیگر نمی‌توانید سالها سوءاستفاده عاطفی را از یک مرد تنوع طلب تحمل کنید و احساس می‌کنید که می‌توانید تنها و مجرد باشید و اینگونه خوشحال تر هستید یا اینکه می توانید در کنار مرد دیگری که متعهد هست زندگی بهتری را داشته باشید بهتر است که از اینگونه مردان تنوع طلب جدا شوید و او را به حال خود رها سازید.

روابط زناشویی

تنوع طلبی مردان از جمله رفتارهای ناشایستی هست که به شدت به پایه‌های زندگی مشترک ضربه زده و آسیب می رساند.لذا باید تلاش نمود تا با کمک یکدیگر این چنین عاداتی اصلاح شود.

این راه هم بخوانید بدنیست:  روابط زناشویی بایستی چگونه باشد؟

جمع بندی

در این مقاله راهکارهایی را به شما نشان دادیم که به رفع تنوع طلبی مردان کمک می‌کند. اگر باز هم مایلید اطلاعات بیشتری در مورد بهبود کیفیت رابطه زناشویی داشته باشید مقاله تاثیر فیلم های پورن بر روابط زناشویی را بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا