خانوادهروابط زناشویی

نحوه تحریک و ماساژ کلیتوریس یا چوچوله زنان

برای تحریک کلیتوریس زنان باید نقطه کلیت زنان را پیدا کنید. نقطه کلیت که بعنوان ناحیه گرفن برگ یا نقطه گرفنبرگ هم شهرت دارد قسمتی از منطقه واژن است که نسبت به تحریک جنسی حساس می‌باشد.‌ برخی از زنان می‌گویند که تحریک این ناحیه به خاطر نفوذ واژینال، موجب افزایش بیشتر ترشحات و در نتیجه منجر به ارگاسم می‌شود.

آناتومی نقطه کلیت و تحریک کلیتوریس زنان

در سال ۲۰۱۲، یک تحقیق علمی به این نتیجه دست یافت که نقطه کلیتوریس از نظر آناتومی به معنای وجود یک عضو جدا در واژن نیست. به این معنا که هر زنی دارای یک نقطه کلیتوریس یا نقطه جی مشخصی نمی‌باشد.

به توده‌ای از بافت اسفنجی که در  مجرای ادرار وجود دارد و آن را احاطه نموده است اسفنج مجرای ادراری می‌گویند. مثل دیگر بخش‌های بدن، این اسفنج دارای بافتی پر از رگهای خونی می‌باشد که انتهای آن پر از گره های عصبی و حساس است. پزشکان معتقدند که در این بافت اسفنجی نقطه کلیتوریس وجود دارد.

آموزش آرایش و زیبایی و جستجو در بهترین آرایشگاه های زنانه www.matiki.me

واقعیت نقطه کلیتوریس

نقطه‌ی کلیتوریس یک کشف جدید نمی‌باشد. نخستین مرتبه در دهه ۱۹۴۰ به وسیله یک متخصص زنان آلمانی به نام ارنست گرافنبرگ مورد بررسی قرار گرفت که به نام خود او هم شهرت یافت. نقطه کلیتوریس در سال ۱۹۸۲ با  کتاب  بسیار پر فروش بورلی ویپل با نام: نقطه جی و دیگر اکتشافات در مورد جنسیت انسان، رواج یافته و منتشر گشت.

 هر زنی دارای فرج و مهبل منحصر به فردی است که با دیگری یکسان نیست. دسته های انتهای عصبی خیلی حساس در نقاط گوناگونی از منطقه تناسلی زنان گسترده می‌باشد. همین اختلاف در گستردگی عصب های حسی، نشان می‌دهد که چرا بعضی به روش ها یا پوزیشن های جنسی خاصی خیلی خوب پاسخ می دهند و بعضی دیگر پاسخ نمی‌دهند و به ارگاسم نمی‌رسند و آن را  تجربه نمی‌کنند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  دلیل خودارضایی مردان متاهل چیست؟

در حقیقت نقطه کلیتوریس کمتر  از یک نقطه و بیشتر از  یک منطقه می‌باشد که تشخیص آن از زنی به زن دیگر سخت است.

همین اختلاف در آناتومی توضیحی می‌باشد برای این پرسش که چرا خود نقطه کلیتوریس تا این اندازه به سختی یافت می‌شود و کارکرد دقیق آن چیست.

اخیرا پژوهشگران به این نتیجه دست یافته اند که نقطه جی در حقیقت قسمتی از کلیتوریس  می‌باشد. زیرا کلیتوریس یک عضو خیلی بزرگتر و عمیق تر از آن ‌چیزی می‌باشد که در بیرون از واژن قابل دیدن است. در حقیقت آنچه که در قسمت خارجی آلت تناسلی زنان به نام کلیتوریس دیده می‌شود نوک قله ای می‌باشد که قسمت بیشتر آن  زیر آب می‌باشد.

از آنجایی که کلیتوریس تا پنج اینچ دو تا سه سانتیمتر و در بعضی با عمق زیادتر تا پنج سانتی متر می‌باشد، در بدن گسترش پیدا می کند. محققان مفهوم نقطه کلیتوریس را به عنوان یک قسمت عمیق از منطقه کلیتوریس که به دیگر بخش‌های آناتومی جنسی متصل  است می‌دانند.

طرز تحریک کلیتوریس زنان توسط همسرشان

به جهت برقراری رابطه زناشویی درست و سالم، هیچ روش جنسی یا سبک ثابتی موجود نیست که برای تمام افراد موثر باشد. اما رابطه زناشویی سالم به معنی یافتن چیزی است که بهترین راه برای هر دو طرف یا زوجین باشد. برقراری ارتباط راحت در مدت رابطه زناشویی می تواند در بهتر شدن تجربه های جنسی برای  زوجین مفید واقع شود.

زوجینی که به تنوع و یافتن روش‌های جنسی با هدف تحریک نقطه کلیتوریس علاقمند می‌باشند به منظور به حداکثر رساندن شانس خود می‌توانند یک یا چند مورد از روش‌های زیر را  امتحان نمایند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  بعد از طلاق چه کنم ؟

اولین گام این است که تا جایی که امکانش هست زن را به نقطه تحریک پذیری بیشتری برسانید. هر چقدر برانگیخته کردن بیشتری اتفاق بیفتد، نقطه کلیتوریس با برجستگی و تورم بیشتری همراه می‌شود. همین کار موجب می‌شود تا به تحریک آسان تر  زن کمک نماید. بنابراین نوازش کردن را به مدت زیادتری انجام دهید تا همسر شما برای رابطه زناشویی آماده گردد.

بهترین راه تحریک نقطه کلیتوریس زنان

اگر شما قادر بودید نقطه کلیتوریس را پیدا نمایید بایستی راه صحیح تحریک آن را  نیز به گونه ای یاد بگیرید تا بتوانید آن را تحریک نمایید. بنابراین، خیلی آرام و با دقت به انجام حرکات ملایم و آرامش بخش و تحریک ادامه دهید. به منظور برقراری رابطه زناشویی این عمل را مرتب تکرار کنید.

ماساژ دادن به منظور تحریک کلیتوریس زنان

به منظور نفوذ آلت و یا نفوذ انگشت خود بهتر  است این عمل  را  تا مدتی تکرار کنید تا همسر شما خیلی خوب تحریک گردد. بعد از اینکه نقطه جی یا نقطه کلیتوریس را ماساژ دادید، سپس  کف دست خود را به طرف بالا نگه دارید، انگشت خودتان را به شکل دورانی روی نقطه جی یا کلیتوریس خیلی آرام بچرخانید.

 دقت کنید که بافت نقطه کلیتوریس متفاوت از دیگر نواحی می‌باشد. بنابراین، وقتی که آن را  احساس نمودید به جهت تحریک چند لحظه به این کار ادامه دهید تا به حد کافی به برجستگی  مورد نیاز برسد. برای انجام رابطه زناشویی صحیح می‌توانید این مطالب را به دقت بخوانید و با کمک همسر خود به یک ارگاسم خوب و لذت بخش برسید.

این راه هم بخوانید بدنیست:  راهکارهای زندگی با همسر شکاک

جمع بندی

با مطالعه این مطالب زوجین می‌توانند  احساس خوشایندی را تجربه کنند و در مدت زندگی با هم زندگی و رابطه زناشویی خوبی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله  فواید و مضرات رابطه زناشویی زیاد را بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا