کودک و نوجوان

آموزش ساخت کاردستی ساده کودکانه با کاغذ های رنگی

ساخت کاردستی کودکانه، کاری جالب و سرگرم کننده برای کودکان می باشد که باعث تقویت استعداد و ذهن آن ها می شود؛ کاردستی ها را می توان با وسایل دور ریختنی و یا ساده همراه با کمی خلاقیت و به کار بردن کمی ابتکار، ساخت. ما در همین زمینه قصد داریم در ادامه این مطلب به ارائه ساخت کاردستی کودکانه و انواع آن، بپردازیم.

ایده های زیبا و خلاقانه کاردستی کودکانه با کاغذ

ایده ها و روش های زیادی برای ساخت کاردستی کودکانه وجود دارد که با داشتن کمی مهارت و ذوق آثار هنری، می توان سازه های زیبا و جالبی را ساخت. هر کاردستی را می توان در شکل ها و الگو های مختلفی، در قالب وسایل وسایل تزئینی یا دکوری و حتی به شکل ابزار کاربردی و کار آمد ساخت. انواع کاردستی را می توان با وسایل ساده و بسیار کم هزینه درست کرد و از آنها استفاده نمود؛ به طور مثال انواع انواع کاردسی کودکانه با نمد، نمونه ای از این مجموعه می باشد.

ساخت کاردستی کودکانه می تواند به عنوان وسیله ای کاربردی در جهت شکوفایی خلاقیت و رشد استعداد های کودکان شود. از زمان حکومت پهلوی دوم کاردستی در نظام آموزشی ایران قرار گرفته است، کاردستی، کلمه ی جدیدی بود که حتی در لغت نامه دهخدا معنایی برای آن یافت نشد.

تعداد زیادی از مهد کودک ها و مدارس می توانند با آموزش ساخت کاردستی به کودکان و دانش آموزان بسیاری از مهارت ها و زمینه ها را به صورت راحت و سریع به آنها یاد دهند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  ضرورت آگاهی والدین از آزار جنسی کودکان

کاردستی های زیادی را می توان با وسایل ساده و دور ریختنی مثل کاغذ، چوب بستنی، مقوا، نمد، فوم و… درست کرد. همچنین ساخت کاردستی با کاغذ یکی از آسان ترین روش ها و سریع ترین روش های ممکن است.

درست کردن وسایل مختلف و کاردستی به کمک کودکان باعث افزایش قوای ذهنی و قوه تخیل آنها می شود که علاوه بر به دست آوردن تجربه و مهارت، باعث سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت آن ها می گردد.

کاربرد کاردستی در پرورش کودکان

پدر و مادر ها نیز می توانند با راهنمایی درست و اصولی می توانند قدرت پویایی یا همان قدرت تحرک و استدلال را ضمن انجام فعالیت های هنری در کودکان خود بیدار و به کار اندازند.

کودکان کار ها و فعالیت های هنری را دوست دارند؛ پدر و مادر نباید آن ها را منع کنند و با انجام کارهای دستی به کمک کودکان خود، اعتماد به نفس آنها را افزایش دهند. اگر بخواهیم بدون اغراق بگوییم، یکی از موثر ترین و پر جاذبه ترین راه پرورش کودکان، استفاده از کاردستی است و بی اعتنایی به کاردستی نادیده گرفتن اهداف تربیتی است.

کاردستی حس های پنج گانه را تقویت و نوعی سلامت را برای فرد منتخب به وجود می آورد. ساخت کاردستی

کودکانه، یکی از اهداف آموزشی در مراکز کانون تربیت دینی، اجتماعی، اخلاقی و… است و بنیادش استعداد و

توانایی کودکان است و اگر کنجکاوی هایشان برانگیخته و تحریک نشود، قدرت عقلانیشان از کار می افتد یا خوب کار نمی کند.

ویژگی های افراد خلاق

تا جایی که ممکن است روی هدف تمرکز و از چهار چوب آن می گریزند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  رفتار با کودک حرف نشنو چگونه باید باشد؟

به وضعی که دارند رضایت نمی دهند، می کوشند و طالب تغییر هستند.

از شخصیتی پویا و استقلال طلب برخوردار هستند.

در برخود با انتفاق ها کنجکاو هستند.

زمان مواجه با مشکلات خود سریع وا نمی دهند، صبر و مقاومت بیشتری نشان می دهند و به دنبال چاره و راه حل هستند.

عقاید خود را هرچند که مخالف نظران دیگران باشند مطرح می کنند.

از شکست مایوس نمی شوند و نمی ترسند.

معمولا درونگرا هستند.

ساخت کاردستی کودکانه با مقوا به صورت تصویری

مقوا معمولا کاغذی است که طبیعتا در خانه همه پیدا می شود؛ ساده ترین روش ساخت کاردستی، ساخت کاردستی مقوایی است. ما در ادامه چند مدل ساخت کاردستی کودکانه آن هم با مقوا را به صورت تصویری در اختیار شما قرار دادیم

ساخت کاردستی کودکانه - پازل زندگی1 ساخت کاردستی کودکانه - پازل زندگی 2

 

 

 

 

جمع بندی

ما سعی کردیم تاثیر کاردستی و آموزش تصویری کاردستی با مقوا را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ سایت پازل زندگی سعی و تلاش خود را برای فراهم کردن خانواده ای شاد می کند تا شما عزیزان زندگی خوبی داشته باشید. شعار مااین است که “فرزند ما، آنچه که هستیم می‌شود، نه آنچه آرزو داریم” بهتر است والدین ویبنار معجزه بازی را مشاهده کنند تا اطلاعات بیشتری نسبت به تربیت فرزند خود، بدست آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا