خانوادهروابط زناشویی

آموزش رابطه صحیح جنسی و روابط زناشویی همراه با لذت

یکی از مهم‌ترین مسائل  که زوجین بایستی قبل از ازدواج به آن توجه کنند آموزش روابط زناشویی است. زیرا یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین اصول زندگی داشتن تجربه رابطه زناشویی است که سالم و با کیفیت و صحیح باشد. رابطه زناشویی فقط به کسب لذت محدود نمی‌گردد و بایستی راهی به منظور نزدیکی عاطفی بیشتر بین زوجین و بهتر کردن رابطه آنان نیز باشد.

آشکار شدن بعضی اشتباهات در هنگام رابطه زناشویی امکان دارد به ناراحتی و حتی جدایی منجر گردد. در نتیجه از تاثیر آن در زندگی شخصی و عاطفی خود هرگز غافل نگردید. بر طبق آمار، اکثر زوجینی که از یکدیگر جدا می‌شوند مشکل خود را در رابطه زناشویی عنوان می‌نمایند که این مشکل به خاطر دلایل گوناگونی صورت می‌گیرد.

با آموزش روابط زناشویی و کمک گرفتن از  روانشناسان متخصص خواهید توانست یک رابطه زناشویی عالی را با همسر خود تجربه نمایید.

تعریف صحیح رابطه زناشویی

رابطه ای که از سر معاشقه بین زن و مرد اتفاق می‌افتد را رابطه زناشویی می‌گویند. طی این رابطه زن و مرد با انجام فعالیت‌های گوناگونی تمایل به رسیدن ارگاسم را دارند. این فعالیت‌های گوناگون فقط به مفهوم عمل دخول نیست، بلکه دارای فعالیت‌های آمیزشی دیگری مثل آمیزش مقعدی و دهانی نیز میباشد و به بیانی ساده‌تر ارگاسم بدون دخول نیز صورت می‌گیرد. بنابراین هر مدل فعالیت و کنشی که به لذت جنسی ختم گردد به معنای آمیزش جنسی یا رابطه زناشویی تلقی می‌گردد.

تاثیر آموزش روابط زناشویی بر روابط زوجین

داشتن یک رابطه زناشویی موفق باعث می‌شود که یک رابطه سالم  بین زوجین ایجاد شود. منظور از رابطه زناشویی موفق این است که هر دو نفر، یعنی زن و مرد به لذت جنسی و ارگاسم برسند و در موقع رابطه حس خوبی داشته باشند. بنابراین برای داشتن یک رابطه زناشویی موفق لازم است آموزش های لازم را ببینید.

این راه هم بخوانید بدنیست:  5 راه حل افزایش میل جنسی در زنان

مراحل رابطه جنسی صحیح در آموزش رابطه زناشویی

برای داشتن یک نزدیکی صحیح بایستی به مراحل و تربیت آن‌ها دقت کنید که در اینجا برای شما توضیحاتی را به اشتراک میگذاریم:

۱٫     مرحله اول

رابطه زناشویی صحیح فقط به معنای دخول نمی‌باشد و به منظور انجام آن بایستی به چند نکته و سه مرحله مهم توجه کنید. اولین گام تحریک جنسی می‌باشد. در آغاز بایستی شروع به نوازش کردن و بوسیدن همسر خود نمایید تا از نظر جسمی و ذهنی برای یک رابطه آماده گردد. هر میزان این مرحله زمان بیشتری ببرد از رابطه زناشویی خود بیشتر لذت می‌برید. زیرا اندام‌های جنسی که در زنان و مردان وجود دارد آماده رابطه می‌شوند. بنابراین از نکات قابل توجه در رابطه جنسی سالم نوازش همسر می‌باشد.

۲٫     مرحله دوم

در دومین مرحله که با آمیزش‌های گوناگون جنسی و دخول همراه می‌باشد ارضا شدن زوجین مورد توجه است. برای اینکه مردان به اوج لذت جنسی برسند باید منی از آنها خارج شود و اوج لذت جنسی در زنان نیز با منقبض شدن مهبل و مجاری ادرار نیز همراه است که این لذت چند ثانیه طول می‌کشد.

۳٫      مرحله سوم

در مرحله سوم  هم بعد از ارگاسم،‌ فرد احساس بسیار خوب و مسرت بخشی خواهد داشت. بعضی از زوجین به محض اینکه به ارگاسم می‌رسند همدیگر را رها می‌کنند و به انجام کار دیگری مشغول می‌شوند که این کار بسیار اشتباه می‌باشد. بایستی بعد از رسیدن به ارگاسم زوجین در کنار هم بمانند.

آموزش انواع پوزیشن های رابطه زناشویی

برای رسیدن به ارگاسم پوزیشن های مختلف نزدیکی در آموزش روابط زناشویی تعلیم داده می شوند. پوزیشن‌های خیلی زیادی وجود دارد تا زوجین به رابطه زناشویی صحیح برسند که عبارتند از:

  • پوزیشن زانوهای خم شده،
  • پوزیشن زانو زدن،
  • پوزیشن دراز کشیدن به پهلو و …
این راه هم بخوانید بدنیست:  آیا جدایی از خانواده به افسردگی بعد از ازدواج منجر می شود؟

سن مناسب برای شروع آموزش روابط زناشویی

در بحث آموزش رابطه زناشویی این سوال پیش می آید که از چه سنی می توان رابطه زناشویی صحیحی را برقرار کرد؟

جواب به این سوال تا حد بسیار زیادی تحت تاثیرات فرهنگی هر جامعه می‌باشد. ولی به صورت کلی بهتر می‌باشد که اشخاص به منظور مقاربت جنسی حداقل از ۱۵ سال بیشتر باشند و در واقع کودک نباشند.

در کل برای افراد بالغ محدودیت سنی وجود ندارد و شرایط ذهنی و جسمانی هر فردی با دیگری متفاوت است و زمان رسیدن بلوغ هر فرد با فرد دیگر یکسان نیست.

آموزش روابط زناشویی در دوران بارداری

بسیاری از زوجین مایلند بدانند که آیا زنان باردار می توانند رابطه زناشویی داشته باشند؟ بله، برای خانم‌ها در دوران بارداری رابطه زناشویی مانعی ندارد. فقط باید در دو ماه پایانی بارداری رابطه زناشویی را کنار گذاشت تا به جنین آسیبی وارد نشود.

 بروز مشکلات در ایجاد رابطه زناشویی

سوال ما این است که مشکل در برقراری رابطه زناشویی از کجا نشات می گیرد؟ مشکلات گوناگونی جسمانی و روانی بر رابطه زناشویی تاثیر گذار است. بیماری‌هایی مانند دیابت، مشکلات قلبی و همچنین بیماری‌های خاص و… امکان دارد اثرات منفی بر رابطه زناشویی بگذارد.

همچنین  ناراحتی‌های روانی مثل افسردگی، استرس و… روی رابطه زناشویی سالم تاثیر می‌گذارد و کیفیت آن را تحت شعاع قرار می‌دهد.

جمع بندی

برقراری یک نزدیکی صحیح از ارکان حفظ کانون خانواده و علاقه بین همسران می باشد لذا آموزش روابط زناشویی بسیار حایز اهمیت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله تست میزان تمایلات جنسی ، شما چه میزان میل جنسی دارید ؟ را بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا