ارتباط با جنس مخالفاعتماد به نفستوسعه فردی

چگونه شخصیت قوی و محکم داشته باشیم؟

چه کسانی از یک شخصیت قوی و محکم برخوردار هستند؟ خیلی وقت نمی‌باشد این تصور که شخصیت افراد ثابت است به چالش کشیده شده است. بایستی بگوییم برعکس آنچه فکر می‌کنید، صفات بد درون شما حک نشده اند و شما می‌توانید شخصیت خودتان را پرورش دهید و  آن را تبدیل به انسانی با شخصیت قوی کنید. اگر می‌پرسید: چطور شخصیتی بسیار قوی داشته باشیم؟ یا مایل هستید بدانید شخصیت‌هایی که همیشه بدون سعی و تلاش اضافه، توجه دیگران را به خود جلب می‌نماید چه ویژگی‌های دارند، این مقاله را تا آخر بخوانید.

چطور می توانیم یک شخصیت قوی و محکم داشته باشیم؟

تقریبا تا همین سال‌های اخیر تصور می‌شد شخصیت افراد تغییر ناپذیر است. در سال ۱۸۹۰ ویلیام جیمز روانشناس مشهور هاروارد در کتاب خود چنین بیان کرد که شخصیت فرد با رسیدن به ابتدای بزرگسالی در قالبی از گچ محکم می‌گردد.

شخصیت چیست؟

شخصیت  یک الگوی معمول از تفکر،  رفتار و احساس هر فردی می‌باشد که از او انسانی متفاوت درست می‌کند. هنگامی که می‌گوییم که یک نفر شخصیت خوبی دارد منظورمان این است که او دوست‌داشتنی و جذاب می‌باشد و بودن در کنار او تجربه‌ خوبی برای شما است. همه دوست دارند که برای دیگران جذاب باشند، بنابراین برای رسیدن به این خواسته باید یک شخصیت خوب داشته باشید که از داشتن ظاهری جذاب هم پر اهمیت‌تر می‌باشد.

راهکارهایی که می‌توانیم شخصیت قوی و محکم داشته باشیم چیست؟

برخی تکنیک های شکل دهی یک شخصیت قوی و محکم عبارتند از:

۱. شنونده‌ای خوب و عالی باشیم.

افرادی که شخصیت قوی و محکم دارند ، شنونده‌های بسیار خوبی می‌باشند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  ازدواج اینترنتی چه عواقبی دارد؟

ژاکلین کندی یکی از مشهورترین و جذاب ترین زنان دنیا به شمار می آید؛ چونکه مهارت این را دارد که شنونده‌ای استثنایی باشد. او این ویژگی را در خود  به خوبی رشد داده بود. طرز نگاه این زن به چشم‌های افراد دیگر، توجه کردن او به تک‌تک کلمات فرد گوینده و انتقال این احساس به آنها زبانزد بود. پرورش این ویژگی در فرد بسیار حائز اهمیت است.

۲٫ بیشتر مطالعه نمایید و علائق‌تان را زیاد کنید.

هرچقدر بیشتر مطالعه نمایید و به زمینه‌های زیادتری به منظور یادگیری و صرف وقت علاقه نشان دهید مسلما شخصیت قوی‌تری پیدا خواهید کرد بنابراین زمانی که به آدم‌های جدیدی برخورد کنید حرف های جدیدی برای گفتن خواهید داشت. پس اگر قطعا به داشتن یک شخصیت قوی و محکم فکر می کنید بیشتر بخوانید.

۳. خوش سخن باشید.

یک شخصیت قوی خوش صحبت می‌باشد. این مورد به مقدار مطالعه و دانسته‌هایی که دارید مربوط می‌شود. وقتی که اندوخته‌ زیادتری برای شریک شدن با جمع بدست آورده‌اید، احساس قدرت بیشتری می کنید. بنابراین، وقتی که زمان  آموختن و  به اشتراک‌گذاشتن آن با دیگران فرا می‌رسد اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

۴. نظرات خود را بیان نمایید.

هیچ چیزی خسته‌کننده‌تر از همنشین بودن با فردی که در هیچ زمینه‌ای نظر نمی‌دهد نمی‌باشد.  اگر در  نظر دادن توانایی نداشته باشید مکالمه به جایی نخواهد رسید. مهم نیست که شما نظر یا فکری نامعمول و متفاوت از دیگران داشته باشید، حتما آن را مطرح کنید، زیرا موجب جذابیت شما خواهد شد. اعتماد به نفس و نظر دادن لازمه داشتن یک شخصیت قوی و محکم است.

این راه هم بخوانید بدنیست:  مثبت اندیشی چیست؟

۵٫ با افراد جدیدی ملاقات کنید.

تلاش کنید با افراد جدید ملاقات نمایید مخصوصا افرادی که با شما متفاوت می‌باشند. این کار نه تنها موجب  آشنایی شما با فرهنگ های دیگر و یافتن راه‌های متفاوت می‌شود ، بلکه افق های شخصیتی جدیدی را در شما توسعه می‌دهد.

۶. خودتان باشید.

برای داشتن یک شخصیت قوی و محکم بایستی خودتان باشید. دومین موردی که خسته‌کننده است و بعد از نداشتن هیچ نظری در گفتگو موجب خستگی می‌شود، این است که تلاش کنید فردی که نیستید به نظر برسید. ادای فردی که نیستید را درآوردن به خاطر اینکه در جمع جایی پیدا نمایید یا مورد پسند قرار بگیرید معمولا نتیجه ی برعکس خواهد داد.

۷. توجه طلب نباشید.

داشتن یک شخصیت خوب و نیرومند به معنای این است که شما شادی و امنیت را از درون خود بدست آورید. در این صورت برای کسب تایید از سوی دیگران احتیاج به جلب توجه نخواهید داشت.

۸. نگاه و نگرشی مثبت داشته باشید.

یک شخصیت قوی و محکم نگرشی قوی و مثبت دارد. هیچ کس نمی‌خواهد اطراف افراد منفی که همیشه شکایت می‌نمایند یا حرفی مثبتی برای گفتن نداشته باشند باشد. لذا  تلاش کنید فردی شاد باشید که با ورودش به اتاق، با خود کلی انرژی مثبت می‌آورد.

۹. فرصت‌های‌تان را خودتان به وجود آورید.

در صورتی که بعضی  افراد در گوشه‌ای در انتظار ترفیع، مسافرت و یا پیدا کردن کار و یا  دیگر فرصت‌ها نشسته اند، شخصیت‌های قوی سعی می‌کنند تا فرصتی ایجاد کنند و به طرف هدفی مشخص حرکت نمایند. افرادی که شخصیت‌های قوی دارند یادگیری، رشد و تحول را  قسمتی از روند همیشگی زندگی خودشان در نظر می‌گیرند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  نشانه ها و علائم بیماری افسردگی

۱۰. حامی افراد دیگر باشید.

حامی بودن می‌تواند جذاب‌ترین ویژگی باشد که می تواند در هر شخصیت قوی و محکم ادغام شود. همانگونه که خود شما این ویژگی را در دیگران دوست دارید بنابراین می‌توانید خودتان چنین حمایتی را برای افراد دیگر در مواقع نیاز به وجود آوردید.

جمع بندی

داشتن یک شخصیت قوی و محکم آنقدرها هم که تصور می کنید مشکل نیست و فقط کافی است شما بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا مقاله ۱۰ نشانه افراد کنترل گرا را نیز بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا