خانوادهروابط زناشویی

روابط زناشویی بایستی چگونه باشد؟

در روابط زناشویی، دلیل خجالت زنان از رابطه جنسی چیست؟ آیا راه حلی برای  این خجالت زنان از رابطه جنسی در ارتباط با همسرشان وجود دارد؟ اغلب اوقات شماری از  زنان از داشتن رابطه جنسی با همسر خود خجالت می کشند. این شرم و حیا سبب می شود زوجین از رابطه جنسی خود آن گونه که می خواهند لذت نبرند. در حقیقت زنان نمی توانند خواسته های خود را به شیوه درست بیان کنند و انگار چیزی مانع آن ها می شود که در نهایت به عدم رضایت زناشویی ختم می شود. بنابراین در این مقاله درباره علل و نقش خجالت زنان از رابطه جنسی بر روابط زناشویی صحبت خواهیم کرد. با پازل زندگی همراه شوید.

روابط زناشویی

علل روابط زناشویی ناموفق :

در روابط زناشویی، موضوع خجالت زنان از رابطه جنسی می تواند برمبنای موقعیت فرهنگی یا زمانی متفاوت باشد، که در ذیل آن ر ا مورد بررسی قرار می دهیم:

Ø      نقش فرهنگ:

موضوع روابط زناشویی بسته به موقعیت و فرهنگ هر کشور ممکن است دستخوش تغییراتی شود. لذا در کشورهایی همانند ایران، زنان را به داشتن حجب و حیا ترغیب می کنند. در اینگونه فرهنگ ها زنان از داشتن رابطه جنسی یا صحبت کردن درباره آن خجالت می کشند. این طرز فکر در آن ها بدین شکل ایجاد می شود که راحت بودن در رابطه جنسی با حیای زنانه در تعارض است. در حقیقت به نوعی لذت جنسی را برای زن ندانسته و به تعبیری آن را  مختص مردان می دانند.

Ø      عدم اعتماد به نفس:

برای داشتن روابط زناشویی موفق، شما بایستی از ارزیابی منفی از سوی همسر به سبب  نداشتن اعتماد به نفس اجتناب نمایید، چرا که زنان خیال می کنند برای داشتن یک رابطه جنسی ایده‌آل باید بدنی زیبا و بی نقص داشته باشند در حالی که رمز موفقیت یک رابطه خوب پذیرفتن بدن خود همان گونه که هست می باشد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  تقسیم وظایف در خانه چقدر در حفظ و پایداری زندگی مشترک موثر است؟

Ø      ترس از قضاوت شوهر:

اکثرخانم ها میخواهند روابط زناشویی خوبی با همسر خود داشته باشند اما  نگران این موضوع هستند  که راحت بودن با شوهر و بیان فانتزی های جنسی خود منجر می شود که مورد قضاوت منفی از سمت شوهر خود قرار گیرند.

Ø      زایمان:

در مسئله روابط زناشویی، شرم و حیای زنان در رابطه جنسی ممکن است به دنبال زایمان و تغییراتی که در فرم بدن زن شکل می گیرد به مانند چاق شدن و یا ترک های زایمان رخ دهد. رضایت نداشتن از این  موضوع  منجر می شود در روابط خود روند خوبی را سپری نکند.

روابط زناشویی

شیوه‌ هایی  برای داشتن روابط زناشویی موفق

عمدتاً خجالت در زنان در مسئله روابط جنسی، منجر می شود به درستی نتوانند خواسته های خود را ابراز کنند . در صورتی که با استفاده از زبان بدن (Body language)، می توان به راحتی نیاز خود ر ابه طرف مقابل منتقل کرد. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره کرده ایم:

ü      علائم چشمی

در حقیقت در امر روابط زناشویی مناسب بین زوجین، یکی از نشانه هایی که تحریک پذیری و لذت در زن و مرد را به خوبی نشان می دهد تغییرات در حالت چشمان است.

ü      استفاده از دست ها

برای اینکه در روابط زناشویی بتوانید به خوبی نیازهای همدیگر را برطرف سازید،اگر در هنگام رابطه جنسی، رفتاری که شوهر انجام می دهد برای شما لذت بخش است با استفاده از دست ها او را تشویق و ترغیب کنید تا این شیوه را ادامه دهد.

ü      سر و صدا

در روابط زناشویی موفق، سرو صدا کردن بسیار در این امر تأثیر گذار است. اگر هنگام انجام رابطه صدایی برگرفته از لذت جنسی از شما پدیدار گردد.این یک امر طبیعی است پس جلوی آن را نگیرید.

این راه هم بخوانید بدنیست:  عواقب و پیامدهای بی توجهی مرد به زن در زندگی زناشویی

درمسیر داشتن روابط زناشویی موفق و لذت بخش، اگر نکاتی که بدان اشاره شد، عملی سازید از لحاظ عاطفی روابط مستحکم تری خواهید داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا