عقد و نامزدی

دانستنی های دوران عقد

زمانی که تصمیم می‌گیرید ازدواج کنید؛ وارد یک مرحله جدید از زندگی خواهید شد که تغییرات اساسی در تمام جنبه های زندگی شما به وجود خواهد آورد. در دوران عقد با چالش های مختلفی از فراهم کردن سور و سات عروسی گرفته تا تصمیم گیری درباره محل زندگی، نوع رابطه با خانواده ها و غیره مواجه هستید. دانستنی های دوران عقد مهمترین مسائلی را که باید قبل از ازدواج به آن ها دقت کنید؛ به شما آموزش می دهد. در دوران عقد باید تصمیم بگیرید که آیا آمادگی کافی برای تشکیل یک خانواده خوشبخت و موفق را دارید؟ در ادامه  ۵ نکته از دانستنی های دوران عقد که به شما کمک می کند؛ آمادگی بیشتری برای زندگی زیر یک سقف داشته باشید؛ مطرح شده است:

  1. برنامه ریزی برای مسافرت در دوران عقد

Marisa Manna Ferrell روانشناس خانواده در دانشگاه کالیفرنیا معتقد است:” برنامه ریزی برای سفر در دوران عقد می ‌تواند به زوجین کمک کند تا نه تنها نسبت به یکدیگر شناخت بهتری پیدا کنند بلکه به آنها فرصت می‌دهد تا تمرکز بهتری روی جزئیاتی که باید برای مراسم عروسی خود فراهم کنند؛ داشته باشند.

رفتن به سفر این امکان را به زن و شوهر می‌دهد تا حداقل برای مدت کوتاهی با یکدیگر زندگی کنند و بدون نظارت خانواده ها بتوانند از پس مشکلاتشان بر‌آیند. از طرف دیگر با رفتن به سفر سبک‌زندگی، نحوه گذراندن اوقات فراغت و خصوصیات رفتاری و اخلاقی طرف مقابل به خوبی خود را نشان می‌دهد.

حین مسافرت دوران عقد می توانید به برگزاری مراسم عروسی هم فکر کنید. مثلا ایده های مختلفی را برای گرفتن عکس روز عروسی امتحان کنید و در فضا های زیبا با طبیعت جذابی که در شهری که به آن سفر کرده اید وجود دارد؛ عکس های متنوع بگیرید و با بررسی آنها به این نتیجه برسید که کدام ژست یا حالت صورت و بدن شما در عکس زیباتر است و همان را برای روز عروسی انتخاب کنید.

  1. شناخت ارزش های یکدیگر
این راه هم بخوانید بدنیست:  اگر دوران عقد باردار شدیم چه کنیم؟

دوران عقد به دختر و پسر فرصت می دهد به شناخت کاملی از عقاید مذهبی، خانوادگی، سیاسی و حتی روابط زناشویی دست یابند. Brittny Drye مشاور خانواد در نیویورک می گوید:” اگر زوجین ارزش های یکدیگر را بشناسند و نکات مثبتی را که در هم می بینند به خاطر بسپارند؛ راحت‌تر می‌توانند از پس مشکلات بر بیایند و پیش از آنکه دعوا در دوران عقد بالا بگیرد می توانند به راحتی آن را مدیریت کنند.”

  1. صحبت کردن درباره مسائل مالی

مسائل مالی یکی از مهم ترین دانستنی های دوران عقد است. به خاطر داشته باشید؛ شما باید بتوانید بعد از ازدواج به شریک زندگی خود تکیه کنید و به او اعتماد داشته باشید. در صورتی که در دوران عقد نتوانید درباره مسائل مالی به طور شفاف با یکدیگر گفتگو کرده و به نتیجه برسید؛ بعد از ازدواج نیز نیز برای خرج کردن یا سیو کردن پول دچار مشکل خواهید شد.

شما باید درباره جزئیات مسائل مالی با یکدیگر  مشورت کنید. اگر هر دو سر کار می روید باید درباره نحوه به اشتراک گذاشتن درآمدتان با هم به توافق برسید. اگر کلاس خاصی می‌روید و قصد دارید بخشی از درآمدتان را بعد از ازدواج به آن اختصاص دهید حتما در این مورد با همسرتان مشورت کنید.

  1. گفتگو درباره بچه دار شدن

گفتگو درباره بچه‌دارشدن به همان اندازه مسائل مالی در دوران عقد مهم است. شما باید درباره اینکه چه تعداد بچه و در چه زمانی بعد از ازدواج می خواهید با یکدیگر صحبت کنید.  Beth Bernstein مشاور مشکلات بعد از ازدواج در شیکاگو بیان کرده است:” بسیاری از زوجینی که دوران عقد رویایی و شگفت انگیزی داشته‌اند؛ به علت عدم توافق در زمان به دنیا اوردن فرزندان بعد از ازدواج به مشاوران مراجعه می کنند و این مسئله به معضل بزرگی برای آنها تبدیل می‌شود. بسیاری از زن و شوهرها حتی بر سر مسئله انتخاب نام فرزندان شان نیز دعوا های شدید می کنند. این مسئله معمولاً برای زنان که مدت زمان محدودی برای بچه دار شدن فرصت دارند؛ از اهمیت بیشتری برخوردار است و در بسیاری از شرایط حتی با وجود اینکه به همسر خود علاقه زیادی دارند؛ اگر همسرشان تمایلی به بچه دار شدن نداشته باش ترجیح می‌دهند طلاق بگیرند و فرصت بچه دار شدن را با فرد دیگری تجربه کند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  چه سوالاتی در دوران نامزدی بپرسیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا