کودککودک و نوجوان

آموزش فنگ شویی اتاق کودک

فنگ شویی اتاق کودک نیاز به فکر و برنامه ریزی زیادی در مورد همه چیز دارد، از لباس هایی که کودک می پوشد تا دکوراسیون و چیدمان اتاق او. والدین امروزی می‌خواهند اتاق فرزندشان به گونه ای باشد که او در آنجا احساس آرامش داشته باشد و همچنین زمینه های رشد او فراهم گردد. برای همین، والدین به طور فزاینده ‌ای فراتر از اتاق‌های سنتی و هماهنگ فکر می کنند و با استفاده از فنگ شویی اطمینان حاصل کنند که کودک نه تنها محیطی جذاب، بلکه هماهنگ نیز دارد.

فنگ شویی، نوعی سیستم چینی برای چیدمان است که اغلب در مشاغل و خانه ها استفاده می شود. طبق این سیستم، با چیدمان صحیح اتاق، انرژی بهتر در آن فضا جریان می‌یابد و همه کسانی که در این مکان زندگی می‌کنند سرشار از انرژی خواهند شد.. قابل درک است که هیچ کس به اندازه یک کودک نیازی به رشد و شکوفایی ندارد.

برای به حداکثر رساندن انرژی در اتاق کودک، چندین فاکتور مهم مانند مکان اتاق، ایمنی، رنگ ها و چیدمان مبلمان باید در نظر گرفته شود. اینها پایه و اساس فنگ شویی خوب را  تشکیل می دهند. در ادامه با چند ترفند در زمینه فنگ شویی اتاق کودک آشنا خواهیم شد.

ترفندهای مهم در فنگ شویی اتاق کودک

– مکان مناسبی را برای اتاق خواب کودک انتخاب کنید.

یکی از مهمترین مواردی که باید در فنگ شویی اتاق کودک به آن توجه کنید، مکان مناسب برای اتاق است. اتاق خواب کودک شما نباید در جایی قرار گیرد که سر و صدای زیادی وجود دارد چرا که ممکن است کودک را از خوابیدن باز دارد. مثلا نزدیک به اتاق نشیمن که تلویزیون در آن روشن است یا نزدیک به یک خیابان یا همسایگان پر سر و صدا.

این راه هم بخوانید بدنیست:  با کودک خبرچین و فضول چه کنیم؟

– تخت را در جای مناسبی قرار دهید.

از قرار دادن تخت در گوشه و در انتهای اتاق خودداری کنید. این کار باعث ایجاد اضطراب در کودک شما خواهد شد. همچنین تخت نباید مقابل پنجره یا مستقیماً در یک راستا با در باشد. قرار دادن تخت در مقابل دیواری که با حمام، توالت، انباری یا اتاقی از نوع ابزار مشترک است، نیز صحیح نبوده و تمامی این موارد می توانند خواب و آرامش فرزند شما را بر هم بزند.

–  رنگ های آرامش بخش را برای فنگ شویی اتاق کودک در نظر بگیرید.

کودکان از رنگ ‌های روشن برای بازی و فعالیت خود بهره می‌برند، اما اگر از این رنگ ‌ها بیش از اندازه در اتاق کودک استفاده شود، آنها ممکن است نتوانند خوب استراحت کنند. در حقیقت، از آنجایی که خواب عمیق برای رشد کودکان ضروری است، پس مطمئن شوید که رنگ های آرام بخشی را انتخاب کنید.

رنگ‌های سفید در فنگ شویی اتاق کودک عالی هستند، اما از رنگ ‌های سیاه و سفید اجتناب کنید زیرا کنتراست بیش از حد با آنها وجود دارد. پالت های رنگی را برگزینید که نزدیک به یکدیگر و از نظر فنگ شویی هماهنگ باشند، مانند سبز و آبی، سفید و بژ، یا صورتی و زرد.

– نور از نظر فنگ شویی اتاق کودک باید متعادل باشد.

در طول روز، نور اتاق کودک نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. سعی کنید پرده‌ هایی را نصب کنید که بتوان آنها را در صورت نیاز کنار زد تا اتاق در سطح مطلوبی از نور قرار گیرد. فراموش نکنید که نور یکی از فاکتورهای مهم در فنگ شویی اتاق کودک است و اگر این مکان خیلی روشن باشد، کودک نمی تواند عمیقاً استراحت کند. همچنین اگر آنجا خیلی تاریک باشد، رشد کودک مختل شده یا درگیر مشکلات تنفسی خواهد شد.

این راه هم بخوانید بدنیست:  چطور از لوس شدن کودکان جلوگیری کنیم؟

– اثاثیه و لوازم جانبی مخل و مزاحم را کنار بگذارید

وقتی نوبت به جزئیات طراحی می‌رسد، مراقب باشید که از لوازم و اثاثیه دست و پا گیر استفاده نکنید. این وسایل می‌توانند میدان انرژی کودک شما را در طول زمان قطع کنند. برای مثال استفاده از پنکه سقفی در فنگ شویی اتاق کودک کار صحیحی نیست، زیرا تعادل انرژی او را در هنگام خواب بر هم می زند.

جمع بندی

همه ما می دانیم که محیط می تواند تا حد زیادی بر رفتار ما تأثیر می گذارد. مثلا می دانیم که اگر مقدار زیادی شکر یا کافئین به فرزندان خود بدهیم رفتار آنها چگونه خواهد شد. یا اگر دمای خانه در یک روز تابستان بسیار زیاد  باشد، مزاج به راحتی شعله ور می شود. اینها پاسخ های طبیعی به تحریکات منفی هستند که اکثر والدین در مورد آنها می دانند. اما چیزی که بیشتر والدین نمی دانند اثرات مثبت فنگ شویی اتاق کودکان است.

به طور کلی، تحریکات منفی در خانه می توانند به راحتی بر رفتار، سلامت و حتی نمرات کودکان تأثیر بگذارند. اما شما می توانید این مشکلات را به راحتی با استفاده از ترکیب فنگ شویی اتاق کودک و بهره گیری از دوره های آموزشی نظیر “رشدانه ۱۴۰۰” برطرف نموده و محیطی متعادل جهت رشد و تکامل فرزند خود خلق نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا