برنامه ریزی و هدف گذاریموفقیت

روش برنامه ریزی نویل مدورا

روش برنامه‌ریزی نویل مدورا یک روش بسیار ساده است که با برنامه ریزی برای کارهایی که می‌توانید طی یک روز انجام بدهید شروع می شود. بله تعجب نکنید! برنامه‌ریزی برای کارهایی که می‌توانید انجام دهید نه کارهایی که باید انجام بدهید.

روش برنامه ریزی نویل مدورا یک روش فوق العاده برای شروع برنامه ریزی است که مدورا به همه افراد از یک نوجوان مدرسه‌ای گرفته تا یک مدیر بالا رتبه در یک شرکت تجاری کمک می کند تا به اهدافی که دارند با موفقیت دست پیدا کنند. این روش ساده اما کاربردی از چهار اصل زیر برای برنامه‌ریزی بهره می برد

  1. یک مشخص کردن کارهایی که میتوان در طول یک روز آنها را انجام داد
  2. نوشتن کارهای قابل انجام به ترتیب اولویت در تقویم
  3. بررسی اولویت ها و تغییر ترتیب آنها در صورت نیاز در ابتدای هر روز
  4. به پایان رساندن تمام کارهایی که قرار است انجام شود تا پایان روز

روش برنامه ریزی نویل مدورا برای افرادی که باید کارهای پراکنده بسیار زیادی انجام بدهند و نمی دانند کدام یک از آن‌ها اولویت دارد؛ بسیار مناسب است. در این روش شما باید یک قلم و یک کاغذ بردارید و شروع به نوشتن کارهایی که از همین الان می توانید انجام بدهید؛ کنید. در این روش باید ساعت بیدار شدن از خواب، ساعت های استراحت و ساعتی که مجدداً می خواهید بخوابید را مشخص کنید. سپس برای ساعت های باقی مانده کارهایی را که می توانید انجام بدهید؛ یادداشت نمایید.

روش برنامه ریزی نویل مدورا به شما کمک می کند که یک درک کلی از توانایی‌ها و قابلیت‌های انجام کار خود در طول یک روز داشته باشید. سپس با نگاه کردن به یادداشت خود می‌توانید برنامه‌ریزی‌های طولانی مدت تری انجام دهید. پس از اینکه کارهایی که در طول یک روز می توانید انجام دهید را یادداشت کردید؛ در برگه دیگری کارهای باقیمانده خود را نیز یادداشت نمایید.

در ادامه بخوانید:  اشتباهات رایج در مدیریت زمان

به کارهای باقیمانده خود کاری نداشته باشید و تمام تمرکز خود را روی این مسئله قرار بدهید که کارهای امروزتان را طبق همان برنامه ریزی که نوشته اید؛ به اتمام برسانید. روز بعد قلم و کاغذ خود را بیاورید و از میان کارهای باقی مانده؛ مواردی را که می توانید امروز به اتمام برسانید؛ مجدد یادداشت کنید. همین روش را تا به پایان رسیدن تمام برنامه‌های کاری خود ادامه دهید.

مزایای استفاده از روش برنامه ریزی نویل مدورا چیست؟

با روش برنامه ریزی نویل مدورا شما قدم به قدم به اهداف خود نزدیک می شوید و می توانید خودتان را با برنامه‌های کاری، شخصی، تفریحی و غیره در طول یک روز و سپس برای مدت زمان طولانی تری هماهنگ کنید.

با روش برنامه ریزی نویل مدورا هیچکدام است رویدادهای مهم یک روز را از دست نمی دهید چون روزانه برنامه ریزی می کنید؛ تمام اولویت های همان روز برای شما مشخص می شود و سایر کارها به روزهای بعد موکول خواهد شد.

با روش نویل مدورا می‌توانید به موقع سر قرار هایتان حاضر شوید؛ خودتان را برای یک قرار کاری، درسی و تفریحی آماده کنید و بدون داشتن استرس تمام کارهایی که می توانید در طول یک روز انجام دهید را به پایان برسانید.

حتی اگر یکبار برنامه ریزی به روش نوین مدورا را امتحان کنید؛ متوجه خواهید شد که هیچ روشی حتی اپلیکیشن های بسیار پیشرفته برنامه ریزی در کامپیوتر و موبایل نمی تواند بهتر از یک قلم و کاغذ در انجام به موقع کارها، برنامه ریزی و مدیریت زمان به شما کمک کند.

در ادامه بخوانید:  مهارت های ارتباطی موثر با کاهش استفاده از موبایل

اگر با استفاده از روش برنامه ریزی نویل مدورا توانسته اید به کارهای خود سر و سامان بدهید؛ خوشحال می شویم بازخورد خود را با پازل زندگی در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا