کودککودک و نوجواننوجوان

چطور پس انداز کردن را برای کودک تعریف کنیم؟

پس انداز کودک این موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و بهترین روش های و مهارت های لازم برای تقویت این موضوع در کودکان را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که کودک از چه سنی می تواند پس انداز داشته باشد.

سن پس انداز پول برای کودک

کودکان طبق مطالعاتی که انجام شده است از سن چهار سالگی به رابطه بین پول و خرید وسایل مورد علاقه خودشان پی می برند و نیز تا ۳۷ سالگی با اعداد و ارقام نیز آشنا می شوند و می توانند پس انداز خود را شمارش کنند به همین دلیل لازم است که آموزش به کودکان در این سن به‌طور جدی انجام شود.

چند مورد از روش های آموزش پس انداز کودکان

۱- استفاده از یک قلک

یکی از روش های پس انداز پول برای کودکان استفاده از یک قلک زیبا و جذاب است که والدین می توانند به فرزندان خود بگویند قرار است این غلک را با سکه پر کنند و برایشان توضیح دهند که به منظور پس انداز پول برای آینده تهیه شده است و هرچه بیشتر پس انداز کنند پول آن ها بیشتر خواهد بود.

۲- از دیگر روش های پس انداز پول برای کودکان استفاده از روش حساب بانکی است که در این روش هنگامی که قلک پر از پول شد فرزند خود را می توانید به بانک ببرید یک حساب پس انداز برای او باز کنید و به او بگویید که قرار است چه مقدار پول پس انداز کند بدین گونه او درک درستی از میزان پولی که دارد پیدا می کند و انگیزه لازم برای پس انداز پول در او تقویت می شود.

این راه هم بخوانید بدنیست:  بهترین تغذیه برای نوجوان و کاملترین رژیم غذایی نوجوانان چیست؟

۳- استفاده از شیشه های پس انداز

استفاده از شیشه های پس انداز از دیگر روش های پس انداز کردن پول برای کودکان است می‌توانید وقتی که فرزندان شما یک اسباب بازی زیبا می خواهد به او بگویید که برای خواسته اش باید پس انداز کند و برای هر کدام از خواسته‌ ها یک شیشه به او بدهید و هر هفته به عنوان تشویقی برای پس‌انداز کردن به او پول توجیبی دهید و بگویید که مقداری از آن را در این شیشه بریزد.

۴- الگو بودن در زمینه پس انداز پول برای کودک

کودکان وقتی ببینند که پدر و مادرانشان پول پس انداز می کنند و از آن استفاده های درست می کنند و برای مثال لوازم خانگی شیک و زیبا می‌خرند آنان نیز به فکر پس انداز پول می‌افتند و پدر و مادر خود را الگو قرار داده و پس انداز می کنند.

چند نکته برای آموزش و پس انداز به کودک

نکات بسیاری وجود دارد که شما والدین و خانواده ها می توانید برای کودکان خود جهت پس انداز کردن پولشان از آن ها استفاده کنید از جمله آن ها می توان موارد زیر را نام برد

۱- به محض اینکه کودکان شمارش را یاد می گیرند پول را به آن ها معرفی کنید و دو روش مهم برای کودکان در این راستا روش مشاهده تکرار است.

۲- شما می توانید با کودکان در مورد ارزش هایی که برای پول قائل هستید صحبت کنید و به بچه های تان بگویید که چگونه می توانند پول‌هایشان را پس انداز کنند.

این راه هم بخوانید بدنیست:  چطور از طریق بازی کردن با کودک 5 ساله استعدادهای او را پرورش دهیم؟

۳-  شما والدین می توانید با کودکان خود به بازار بروید و به هنگام خرید به آن ها نحوه صحیح خرید کردن و ارزش پول را آموزش دهید.

۴- از دیگر نکاتی که می توان در پس انداز کودکان آن را رعایت کرد این است که ارزش و پس انداز کردن را در مقابل خرج کردن پول به کودکان آموزش دهید و به آن ها یاد دهید که اگر پول هایشان را پس انداز کنند برایشان سود بیشتری دارد تا اینکه آن را به وسایل کم ارزشی نظیر یک اسباب بازی بدهند.

جمع بندی

در این مقاله راجع به پس انداز کردن پول برای کودکان بحث کردیم و سن شروع پس ‌انداز در آن ها را برای شما بیان نمودیم سپس به بررسی چند نکته در این رابطه پرداختیم و نیز چند مورد از روش های پس انداز پول برای کودکان را در خانه ذکر کردیم حال در پایان لازم می دانیم که به شما توصیه کنیم به ویدئوهای آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان به روش بازی مراجعه کنید و روش های بیشتری در این راستا را یاد بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا